Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

U18 EM: kaotus Iirimaale jättis meie neiud alagrupis kolmandaks

27.07.2016

Sarajevos toimuval neidude U18 vanuseklassi B-divisjoni EM-turniiril kaotas Eesti täna edasipääsu otsustavas mängus Iirimaale 46:65 (18:34) ning veerandfinaali uks jäi seega suletuks.

Mängu saatus otsustati suuresti esimesel veerandil, mil iirlased toimetasid sisse kolmekordse vahe - 18:6. Teisel veerandil õnnestus algul ääriveeri mängu tagasi tulla; pärast Eleriin Vaino kaugviset oli meie kaotusseis 15:23. Kuid poolaja kaotasime juba 16 punktiga.

 

Kolmanda veerandiga sai kõik lõplikult paika - 11:18 veerand ning seis 29:52. Viimasel veerandil parandasime seisu, kuid Iirimaa üleolek täna oli selge, nende taktika kaitses ja rünnakul toimis paremini ning nad õigustasid oma lootust saada kaheksa tugevama hulka. Olid nad ju enne seda alistanud kindlalt Inglismaa, ja Makedoonia ning kaotanud vaid nelja silmaga Kreekale.

 

Iirimaa parim oli nende liider Celia Melia 20p+8 lp-ga (turniiril keskmiselt 17+10). Eesti poolel tõi Mariann Adelbert 16+9 lp (visked 14/7), Siiri Kliimson lisas 9+4+3 (5/4), Polina Ignatjeva 10 p, seni pea 20 punkti mängus toonud Sandra Tael sai täna kirja 4+8lp (7/1).

 

Peatreener Jaanus Levkoi tunnistas: "Ütlen ausalt, nad lõid meid kohe nokki...! Me panime esimesed kümme viset mööda ja asi läks hapuks. Nad said hoo sisse ja ega me neid pidama enam saanudki. Tunnistan, nad olid tugevamad, siin mingist taktkikalisest õnnestumisest või mõõdapanemisest pole mõtet rääkida."

 

Levkoi kiitis vastast: "Pikad, sihvakas tüdrukud, kolm 190 cm pikkust liikuvat mängijat. Väga universaalsed. Mängisime Iirimaaga nüüd teist korda ja esimene kord muuseas oli see, kui 2014 mängisime ennast A-divisjoni. Toona võitsime neid ühe punktiga... Igatahes neidude korvpallis on tegu tugeva uue tulijaga, kel on taset küll."

 

Veel lisas Levkoi: "Hakkame mängima nüüd sihikuga 9.-10. kohale. Eks see võibolla reaalselt ka selle koondise taset määratleda, tundub, et kaheksa on selgelt siin tugevamad. Tüdrukutel motivatsiooni jätkub, kuigi väsimust on ka tunda. Ma arvan ja loodan, et tüdrukud on siit juba saanud tublisti arusaamist, mida ja kust treningutel juurde panna."

 

Eesti vastane kohamängudes (üheksandast alla) on nüüd reedel Šotimaa.

Hetk eilsest mängust Eesti-Makedoonia, viskel Eleriin Vaino, osaliselt on pildile mahtunud ka Sandra Tael ja Annabel Aer.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa