Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Matthias Tass, koondise edurivi tugitala

Noormeeste U18 koondis alustab täna EMi Skopjes

29.07.2016

Täna alustab Makedoonia pealinnas Skopjes oma B-divisjoni EM-turniiri Rauno Pehka ja Toomas Kandimaa juhendatav U18 koondis. Peamiselt vigastustest tingitult minnakse võitlusse ilma kuue põhitegijata.

Pehka juhitava koondise jaoks annaks rahuoluks põhjust alagrupist edasipääs – see oleks esmane siht. Selleks tuleb viieses alagrupis olla kahe parema seas. Reedel juba kell 13 on meie esimeseks vastaseks Holland.

 

Meeskond startis Skopje poole kolmapäeva varahommikul kell 6. Skopjesse kohale jõudis terve meeskond, kuid siiski vaid viie inimese pagas, 11 läks kaotsi. Koondiste juhi Jörgen Kippeli sõnul sai õhtune trenn õnneks siiski kuidagi tehtud ja nüüd peaks pagas olema jõudnud ka ülejäänud omanikeni.

 

U18 koondis on sel suvel pidanud 11 kohtumist, millest võitnud viis ja kaotanud kuus. Õnnestumiste poolele võib kanda Nordic Cupil saavutatud kolme võitu ja kahte kaotust ning kodus kaks korda näidatud paremust Rootsi üle (71:60, 85:83), kellele Nordicul oli kaotatud. Niipalju kui kontrollmängude tulemustele tähtsust võib omistada.

See-eest Lätile ja Leedule jäädi suurelt alla. Kaotus tuli Balti matšil ka tiitlivõistluste A-divisjoni viimaste aastate mitmekordselt medalimeeskonnalt Türgilt, seda aga vaid 72:75.

Kõige tugevamat resonantsi tekitas paratamatult Balti matši allajäämine Lätile 31:73, mis oli kõigi halbade asjaolude summa. Kuid läheb ajalukku sellest hoolimata. Kindlasti on treenerid selles omi järeldusi teinud.

 

Koondise koosseis:

4 Sten Saaremäel (187)

5 Ron-Arnar Pehka (185)

6 Märt Rosenthal (191)

7 Kristian Kullamäe (193)

8 Eric Schmalz (183)

9 Tom Kaldre (190)

10 Robin Kivi (194)

12 Jaanis Sirkel (202)

13 Matthias Tass (209)

15 Karl-Joosep Lüüs (201)

20 Riivo Siimon (196)

21 Martin Otto Parve (198)

 

Ptr Rauno Pehka

Tr Toomas Kandimaa

Tr Martin Rausberg

Füsio Liis Toomsalu

Del. juht Jörgen Kippel

 

Koondisest on erinevatel põhjustel puudu kuus olulist mängijat. Need on: Arnold Mitt (opereeriti hiljuti Itaalias hüppeliigest), Hugo Erkmaa (põlvevigastus), Sander Raieste (käetrauma noorteliiga finaalidest), Carlos Jürgens ja Tormi Niits (mõlemad samuti vigastatud) ning Kaspar Treier (keeldus koondises osalemast).

 

Kuni 18-aastaste noormeeste EM B-divisjon 29. juuli-7. august 2016 Skopje, Makedoonia

A: Bulgaaria, Ungari, Küpros, Iirimaa, Poola, Makedoonia
B: Rumeenia, Belgia, Valgevene, Portugal, Montenegro, Austria
C: Eesti, Tšehhi, Island, Luksemburg, Taani, Holland
D: Albaania, Inglismaa, Slovakkia, Šotimaa, Ukraina, Gruusia

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa