Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
U16 viisik BSBC-l jaanuarikuus

U16 Balti matš: võrdne mäng EM-pronksi Türgiga, napp kaotus

31.07.2016

U16 Balti matšil Ventspilsis kohtusid meie koondised selle ala Euroopa absoluutsete tippudega. Ja kuigi võiduarvet meil avada ei õnnestunud, tuleb paraneva mängupildiga - vahetult EMi eel, üldjoontes rahule jääda. Nii poiste kui tüdrukute osas. 

Kui esimesel päeval oli meie poiste koondis kaotanud eduseisust Leedule (mulluse A-divisjoni EMi hõbe) ja eile Lätile 20 punktiga (2014 a EMi hõbe), siis täna jäädi võrdses mängus alla mullusele EM-pronksile Türgile 66:71. Meenutagem, et ka Eesti osaleb tänavu kõrgemas ehk A-divisjonis.

 

Mäng oli äärmiselt tasavägine. Suurim vahe oli Türgi kasuks kuus punkti ja Eesti kasuks viis punkti. Türgi läks avaveerandiga ette 19:15, poolajaks oli seis türklastele 33:31. Kolmanda veerandi lõpuks tulime järele, olles taga punktiga - 48:49. Viimasel veerandi keskpaigaks saavutaski Türgi oma suurima edu (62:56) ning pidas lõpuni vastu, võites 71:66. Äärmiselt tihe mäng.

 

Laud Türgile 54-48, korvisöödud Eestile 17-11, pallikaotusi tegime 22 Türgi 27 vastu. Kahepunktivisked Türgi kasuks 42 vs 38 %, kolmesed Eesti kasuks 24 vs 13 % (meil 21/5), vabavisked Türgi kasuks 77 vs 36 (!) % (meil 14/5, vastasel 30/23). Nii et kui kaotuse üht põhjust otsida, siis siit selle leiab...

 

Türgi poolel tõi Akyuz Eray 23 punkti, seejuures vabavisked 14/12. Meil Mikk Jurkatamm 17+3+3, Henri Drell 11 p, Erki Kuhi 9+4 lp, Markus Kikkatalo 8+7 lp, Arthur-Herman Entsik 7 p, Karl Karpin 2+9 lp, Oliver Suurorg 4+4+3.

Peatreener Indrek Reinbok ütles mängu kohta: "Türgi on üldse üks suuremaid medalisoosikuid tänavu A-divisjonis, ses mõttes saime täna väga hea karastuse taseme osas. Võtsime täna Basket.ee nõuannet kuulda, ja püüdsime ka lõpus vastu pidada. Ütleme nii, et kui Läti ja Leedu mängus sai neljandal veerandil sai aurude pealt jaks otsa, siis täna sai ka, aga suutsime vaimujõuga lõpuni mängida. Esimest korda saime proovida ka lõpuosa heitlust ning nägime, et siin on kindlasti veel prandamise ruumi."

 

Reinbok jätkas: "Meie mängus on oma käekiri, oma plaan - see on meil õnnestunud ka vastasele peale suruda. Nemad on pidanud meie plaani järgi mängima. Kaotanud oleme siin Balti matšil kõik kolm mängu lõppudega, kui jõud on otsa saanud. Meil on EMi eel oma programm-pakett, asjad, mida parandada. Ütleksin aga hetkel nii, et enim on vaja A-divisjoni mängudele minnes vaja üleval hoida vaimset poolt. Meil tuleb mängida ülitugevate vastastega ning koguaeg mehe eest väljas olla. Eks see vaimse toonuse hoidmine saab seetõttu eriliselt suure kaaluga olema."

 

Koondis saabub täna kodudesse, kuid juba teisipäeval-kolmapäeval antakse viimane vormilihv EMiks Riias, kus vastasteks on Venemaa ja Läti. "See on siis viimane adrasättimise koht, kus tuleb üle käia viimased lahendused. Ka peame 13st mehest valima 12 ning praegu juba tundub, et see ei saa lihtne olema...," lõpetas Reinbok.

 

A-divisjoni EM-finaalturniir algab Eesti koondise jaoks 12. augustil Poolas Radomis.

 

*       *       *

Tüdrukuid ootas täna viimases voorus ees raske pähkel - Venemaa (2014 a EM-kuld). "Tuleb väga raske mäng," ohkas eile peatreener Marek Koitla. Ometi, Eesti täna trammi alla ei jäänud. Pigem vastupidi, venelasi hoiti kuni lõpuni pinges ning 35. minutil polnud võitjagi veel selge. Lõpuks Venemaale siiski võit 63:48.

 

Avaveerand 11:11, teine Venemaale 13:7 ning seega poolaeg 24:18. Kolmandal veerandil, vastupidiselt kartustele, nihkus Eesti lähemale (14:13 veerand) ning vahe 32:37. Viimasel veerandil oli 35. minuti lõpuks seis 44:53. Kuid lõpp kuulus 10:4 paremusega Venemaale, mis tähistas numbriliselt küllalt kindlat võitu. 

 

Peatreener Marek Koitla sõnas: "Mängijate enesekindlus on pidevas tõusutrendis - mäng-mängult. Teisel poolajal suutsime täna säilitada esimese poolaja mängurütmi. Probleemiks on kokkuvõtlikult ründelaud, mis aga tänases mängupildis oli hea. Tänu pressingule suutsime Venemaaga mängida võrdselt." 

 

Venemaale kuulus laud 57-43, korvisöödud neile 17-14, pallikaotusi tegi vastane 28, meie 19. Kahepunktivisked venelaste kasuks 47 vs 33 %, kolmesed Eesti kasuks 14 vs 13 %, vabavisked mõl. 56 %. 

 

Janne Pulk (pildil) tõi 16+4+4, Martha-Liisa Oinitš 8 p, Johanna-Eliise Teder 7+7+4, Victoria-Ida Vähi 5+7 lp, Berit Annabel Loomägi 4+5+1, Anna Helena Ehala 4+4+2, Hanna Leena Ojamaa 4+4 lp.

 

Koitla lisas: "Tüdrukutel on suur tahe hästi võistelda ja selleks vajame järjepidevalt kõrgel tasemel vastaseid."

 

B-divisjoni EM algab Eesti jaoks juba reedel 5. augustil Rumeenias Oradeas.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa