Kristian Kullamäe tõi enamuse punkte kahepunktivisetest

U18 EMil: Eesti poisid võitsid Luksemburgi, tähtsad mängud ees

31.07.2016

Poiste U18 vanuseklassi B-divisjoni EMil Skopjes oli Eesti vastaseks täna grupi autsaider Luksemburg. Kristian Kullamäe soolokontsert lõppes võiduga 76:53

Et püsida veerandfinaalkonkurentsis, vajas Eesti ainult ja ainult võitu. Tähtsad mängud tugevate Tšehhi ja Islandiga on uuel nädalal alles ees. Island võitis täna Taanit (kellele Eesti jäi eile alla 64:67) 73:68 ning Holland alistas eile Luksemburgi 80:67.

Täna läks nii, et Luksemburg asus kohtumist juhtima 8:2 ent varsti juhtis Eesti 14:11. Esimene veerand Eestile siiski vaid 19:17. Otsustav käik Rauno Pehka ja Toomas Kandimaa hoolealuste poolt lisati teisel veerandil, mille Eesti võitis 30:13. Poolajaks seega eduseis 49:30 ning Kristian Kullamäe oli toonud juba 21 punkti.

Kolmandal veerandil asus Eesti dikteerima 56:34, kuid seejärel lasti veidi lõdvaks ning veerandi lõpuks oli meie edu vaid 62:47. Põhijõud toodi neljanda veerandi alguseks tagasi väljakule: Märt Rosenthal tabas kaugelt, Kullamäe kaugelt ja lähedalt ning seis oli otsemaid 70:47. Lõpp oli vormistamise küsimus.

Eesti võitis laua 35-31, korvisöödud meile 15-8, pallikaotusi tegime 17 vastase 22 vastu. Kiirrünnakud meile 26-7, punktid tsoonist 46-28, pink tõi meil 23, Luksemburgil vaid 7 silma.

Kristian Kullamäe kogus 25 minutiga 32p+4lp+2rs (visked 22/15), Eric Schmalz 12 p, Märt Rosenthal 9+6lp, Robin Kivi 8, Sten Saaremäel 7+5+2, Matthias Tass 3+10+3.

Täna on vastamisi veel Holland-Tšehhi. Mängud jätkuvad teisipäeval, mil Eesti vastaseks kell 22 on Island.