Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Matthias Tass, aastajagu päevi tagasi Balti matšil

U18 EM: Eesti lõi ka Tšehhit ja võitis alagrupi! (Kandimaa komm.) ¤ U16 koondis kaotas Riias Lätile

03.08.2016

Noormeeste B-divisjoni EM-turniiril Skopjes alistas Eesti täna alagrupi esikohta otsustanud mängus Tšehhi 65:58 ning tuli alagrupi võitjaks. Nüüd tuleb veerandfinaalis vastamisi minna Slovakkiaga. 

Enne kell 22 alanud kohtumist oli selgeks saanud üks tähtis asi. Et Island oli võitnud Hollandit, oli Eesti jaoks alagrupi teine koht ja edasipääs veerandfinaali kindel. Jäi mängida niisiis vaid alagrupi esikohale Tšehhiga. Teada oli: võidu korral tuleb vastu Slovakkia, kaotuse korral Ukraina. 

 

Usutavasti Eesti kalkuleerima ei hakanud vaid läks külmalt võidu peale. Eesti võitiski avaveerandi 17:13, teine jäi 12:12 viiki ning poolajaks oli tablool Eesti edu 29:25. Eile "leekides" olnud Kristian Kullamäe täna esimesel poolajal ei säranud just, see-eest näitas endiselt head minekut Matthias Tass korvi all - temalt kasina skooriga avapoolajal 9p+6lp+2rs. 

 

Kolmas veerand kujunes Eesti jaoks kõige raskemaks. Kullamäe viis 27. minutil meie meeskonna ette 40:32, ent Zideki ja Chaloupka punktidest tuli Tšehhi mõne minuti pärast järele 40:39. Ron-Arnar Pehka tabas kaugelt, kuid ka Tšehhi tabas. Viimasele veerandile mindi meie 43:41 eduseisult.

 

33. minuti algul Zidek viigistas 45:45. Kuid viis minutit kuival olnud Eesti kasuks tabas Pehka seejärel lähedalt ja kaugelt. Järgmistel rünnakutel mängisid vastastikku lõpplahendustel hästi kokku Pehka ja Tass ning Eesti hoidis 2-4-punktist edu. Ometi, kolm minutit enne lõppu juhtis Eesti vaid 54:52.

 

Siis taaskord saabus Märt Rosenthali hetk (üsna mitmes mäng sel turniiril tuua kaalukaid punkte), tabades kaks minutit enne lõppu kolmese seisuks 57:52. Eesti mängis edukalt aega, Tšehhi viskas mööda, Pehka võttis kaitselaua ja minut enne lõppu viis Tass meie esinduse ette juba 59:52. Seda vahet Tšehhi enam tagasi ei võidelnud. Lõpus tabas Kullamäe vabaviskeid 4st 4 ja Pehka 2st 2.

 

Eesti jäi lauas alla 34-35, kuid oli parem korvisöötude osas - 18-12. Pallikaotusi tegime 16 Tšehhi 13 vastu. Kahepunktivisked Eesti kasuks 50 vs 46 %, kolmesed meile 38 vs 20 % (meil 21/8, Tšehhil 24/5), vabavisked Eesti kasuks 75 vs 71 %.

 

Matthias Tass tõi edukaimana 19+13+4 (visked 15/9), Ron-Arnar Pehka 15+4lp (8/5), Märt Rosenthal 13+3+3 (8/5) ning Kristian Kullamäe 9+3+3 (11/2).

 

Eesti koondise treener Toomas Kandimaa lausus öösel Basket.ee-le: "Olgu et edasipääs oli teada, ei läinud me vastasele midagi andma, läksime võitma. Vaatasime hoolega videot, nägime nende nõrgad kohad ära ning veendusime, et suudame neid võita kui omad asjad ära teeme. Põhimõtteliselt mänguplaan ka õnnestus - alguses vahetasime katetega palju, see toimis meil hästi. Hoidsime madalat mängutempot ja dikteerisime kohtumist."

 

Kandimaa jätkas: "Eilne mäng Islandiga oli kordades närvilisem. Isegi 15-ga ees olles oli kuklas koguaeg hirm, et need hullud panevad kolm-neli kolmest ja on järgi, ühel hetkel panidki neli kaugelt, aga vahe õnneks kokku ei sulanud. Täna oli hulka rahulikum; teadsime, et kaotada niipalju ei ole. Ütlesime ka enne mängu poistele, et võidame - on hästi, kaotame - on ka üsna hästi. Et pole paremat võimalust mängu nautimiseks."

 

Kandimaa lisas: "Natuke teevad muret väiksed vigastused. Kristian (Kullamäe - toim.) mängis sisuliselt täna vigastatuna, tal on jalal vana häda. Usun, et saab järgmisteks mängudeks töökorda, meil on teda vaja. Homme puhkame ja ravime ennast. Viis põhitegijat on meil teatavasti puudu ja 12 meest meil rotatsioonis kindlasti ei ole, nii et taastumine kulub igati ära."

 

*       *       *

Eesti veerandfinaal Slovakkiaga algab reedel 5. augustil kell 19.45. Tšehhi vastaseks reedeses veerandfinaalis on Ukraina.

 

*       *       *

Kolmapäeva õhtul pidas Riias oma teise kontrollmängu ka meie poiste U16 koondis. Sedakorda tuli lõunanaabritelt vastu võtta kümnepunktine kaotus - 79:89. Mäng oli väga heitlik: Eesti võitis poolaja 45:42 ja juhtis enne viimast veerandit 71:60. Viimane veerand kuulus aga skooriga 29:8 Lätile. Teisipäeval oli Eesti kaotanud Venemaale kaheksa silmaga.

 

Hiljutisel Balti matšil olime Lätile kaotanud 62:82. Ses mõttes toimus justkui kümnepunktine edasiminel. Samas, taas lõi välja viimase veerandi ärakukkumine, nii nagu ka mitmetes eelnevates kohtumistes. 

 

Statistikat mängust veel kahjuks ei ole.

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa