Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Naiste koondise mängujuht jätkab karjääri Saksamaal

04.08.2016

Eesti naiste korvpallikoondise 21-aastane mängujuht Birgit Piibur (saab 14. aug. 22) jätkab karjääri Saksamaa esiliigas, olles sõlminud aastase lepingu Wolfenbütteli Wolfbackiga.

Eesti meistriliigas pikalt 1182 Tallinna naiskonda esindanud Piiburile tõi esimene välisleping sära silma. Ees ootab kolimine Narva suurusesse Saksamaa väikelinna. „Kindlasti olen rõõmus, et huvi ja tahtmine Saksamaalt tuli ning ootan suure põnevusega algavat hooaega. Saksamaa liiga on väga tugev ning tahan ennast seal proovile panna,“ kommenteeris üleminekut asjaosaline ise.

 

Ülemineku taga seisnud Kokkuta Managemendi agent Marten Lombiotsa sõnul on Wolfback tugeva noortetöö ja traditsioonidega korvpallivõistkond. „Nad on Saksamaal teada-tuntud ja käesoleva hooaja eesmärgiks on tõusta kõrgliigasse. Eelmisel hooajal oldi sellele lähedal, loodetavasti õnnestub see neil nüüd koos Birgitiga. Tema vanuses on kindlasti hea hetk astuda karjääris samm edasi ja panna end välisliigas proovile.“

 

Wolfenbütteli Wolfbacki peatreeneril Pierre Hohnil jagus noore eestlase suunal ainult kiidusõnu „Ta on minu meelest väga hea mängujuht ning seda näitab tema oskus olukordi lahendada. Ta on atleetlik, oskab heal tasemel kaitsemängu ja temast õhkub armastust korvpalli vastu. Ta sobib meie mängufilosoofiasse, kus on teisigi noori talente. Ootan temaga koostööd väga.“

 

Mullu tegi Piibur Eesti-Läti naiste ühisliigas (WBBL) kaasa 22 kohtumises keskmiselt 22 minutit ning tõi keskmiselt 8p+3,6lp+4,8rs. Naiste meistriliiga viies playoff-mängus kogus ta keskmiselt 26 minutiga 8,6+5,8+5.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa