Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Pehka: olude sunnil võitlesime lõpus taas nelja tagamängijaga

05.08.2016

U18 B-divisjoni EMi veerandfinaalis Skopjes Slovakkia 67:71 paremust tunnistanud Eesti koondise peatreener Rauno Pehka ütles Basket.ee-le, et on küll mõru tunne ent võideldud sai lõpuni.

Alustuseks nentis Pehka, et kindlasti on kaotus valus - tuju ei ole kindlasti kiita ei treenereil ega poistel. Nagu sellisel puhul ka loogiline.

 

- "Samas, uskusime lõpuni oma võimalustesse, võitlesime nö viimse veretilgani ning omasime lõpus ka võiduvõimalust. Isegi kaks korda... Üks võistkond oli platsil siiski täna natuke suurem ja füüsiliselt tugevam. Kahel positsioonil oli tuntav mismatch - nende kolm oli 203 cm, neli 206 ja viis 208. Toime tulime sellega niivõrd-kuivõrd. Mõnel paremal päeval oleksime neid ehk võitnud, aga täna ei kukkunud vajalikel hetkedel ka visked. Nemad samas tabasid pea eksimatult vabaviskeid (samas olles turniiril ennem tabanud vv üsna kehvasti - toim.)," kirjeldas Pehka.

 

Ta jätkas: "Vastab tõele, et mängisime nelja tagamängija pluss ühe pikaga. Kui mõelda nüüd nendele pikematele mängijatele, kes meil siit EMilt puudu on, siis võib ju hetkel teoretiseerida, et A-divisjoni koht jäi võibolla nelja punkti kaugusele. Ka need mängijad võiks selle peale mõelda. Meil oli neli lühikest paratamatult sees resultaadi huvides, kunstlikult võisime ka vahepeal pikemaid sisse tuua. Tass aga mängis lõpuks tänagi 38 minutit."

 

"Vile? Vile oli küllalt füüsiline täna, samas kui terve turniiri jooksul ennem pole olnud. Oli vaidluskohti, aga mis see arutelu ikka tagantjärele annab."

 

Pehka lõpetas: "Nüüd on põhiline aspekt see, et kaks mängu on veel ees, mis otsustavad ainult jaotuse 5.-8. kohtadel. Kuidas need mängud korralikult ära mängida, sest poisid on hakanud väsima, on väikseid vigastusi jne. Osad on pidanud taluma väga suurt koormust, kuna mõned on mängu maitset väga vähe tunda saanud."

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa