Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
U16 tütarlaste tänvune esindus kohapeal

U16 tütarlaste esimene päev EM-il edukas

05.08.2016

Eile, reedel, alustas uus koondis oma EM-i-teekonda, seekord siis U16 tütarlaste koondis, kes võistlustules Rumeenias Oradeas. Esimene kohtumine Küprose naiskonna vastu võideti ilusate numbritega 53:44.

Algus oli veidi kivine. Kohtumise esimesed pea neli minutit ei saanud eestlannad ühtegi punkti, ehkki näitasid nii vaheltlõikeid kui ka blokke. Kui Victoria-Ida Vähi aga esimese kolmesega korvil kaane maha sai, hakkas mäng juba tasapisi minema. Umbes pooleteist minutiga viigistati seis ning veerand kulges küllalt tasavägiselt lõpuni. Vile kõlades olime siiski väikses eduseisus 17:15.

 

Teise veerandi alguses anti Küprose naiskonnale esimese veerandi eest tagasi – esimene punktilisa nende skoorile alles veerandi keskel. Seni viskasid eestlannad küllalt enesekindlalt nii lähedalt kui kaugelt ja veerandi keskel oli meie eduseis juba 26:15. Küpros lisas küll teisel veerandipoolel oma skoorile veidi, kuid selline jõuvahekord säilis ka veerandi lõpuni, mil seisuks 31:20.

 

Teise poolaja alguses tegid skoori küll mõlemad pooled, kuid eestlannad veidi aktiivsemalt ja vahe suurenes. Kui mängida veel viis ja pool minutit, oli seis meie kasuks juba 42:24. Siis aga ärkas ka Küpros, kes hakkas tabama kaheseid ja vabaviskeid, lõpetas meie skooritegemise sootuks ning tuli jõudsalt järgi. Veerandi lõpus juba hoopis ohtlikum seis, 42:34 – ikka meie kasuks, kuid vaid 8 punkti ja 10 minutit mänguaega veel ees.

 

Viimase veerandi alguses jätkasid küproslannad heal lainel, vähendades kiirelt vahe viieni, kuid eesti tütarlapsed mängu siiski nii kergekäeliselt ära andma ei soostunud. Ehkki visketabavusega oli viimasel veerandil jätkuvalt probleeme, suudeti mõned olulised siiski ka ära panna ning vahet üsna stabiilsena hoida ja vastaseid mitte külje alla lasta. Vastaste probleemid vabavisete tabamisega olid samuti edu hoidmise seisukohast igati tänuväärsed ning lõpuvileks oli tablool siiski meie viisakas eduseis 53:44. Tütarlaste kõige esimene EM-i kogemus sai väärika alguse!

 

Parima mängu tegi eestlannadest Victoria-Ida Vähi, kellelt 14 punkti, 6 lauapalli, 4 vaheltlõiget ja efektiivsusnäitaja +15. Väga tublid esitused tegid veel Janne Pulk (15 p+8lp, ef. +11) ja Berit Loomägi (14p+5lp, ef. +12).

 

Täna, laupäeval, kohtuvad meie neiud kell 13.30 Austriaga. Mängu on teksti vormis võimalik jälgida ürituse kodulehel: http://www.fiba.com/europe/u16bwomen/2016

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa