Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS

U16 tüdrukud jätkavad EMi täiseduga ja resultatiivselt

06.08.2016

U16 tüdrukute B-divisjoni EMil Rumeenias Oradeas jätkab Eesti koondis pärast teist vooru kaotuseta. Kui eilses avamängus võideti Küprost, siis täna oli meie koondis parem Austriast 83:75. Erilist rõõmu teeb meie tüdrukute resultatiivne mäng.

Kohtumine hoolimata suhteliselt veenvast lõppskoorist oli pingeline. Eesti suurim edu ses mängus oli 10 punkti ning see hetk juhtus natuke enne lõppu. Samas, igati teenitud võit ning helge pilk homsesse, mil vastaseks on Holland. Turniir läheb samm-sammult raskemaks.

Avaveerandi võitis Austria 20:18, seis oli ka nende kasuks 20:13. Teisel veerandil olime 23:29 taga, ent Victoria-Ida Vähi, Anna Helana Ehala ning Berit Annabel Loomägi punktidest jõudsime järgi ning poolaja võitsime Kadi Kalsi vabavisetest 36:35.

Kolmanda veerandi alguses esines mitu korda viigiseis. 24. minutil viis Vähi meid ette 44:40, ning pärast Kalsi viit järjestikust punkti olime ees 53:45. Kuid Austria ei murdunud. Kohati edukalt pressingut mänginud vastased tulid taas lähemale - Eesti ees 55:51 ja kolmanda veerandaja lõpuks 59:55.

Neljanda veerandi algul taas viik 59:59. Siis aga saabus ühe mängija tähetund - Janne Pulk tõi viimasel veerandil koguni 15 punkti (!), sh kolm tabavat kaugviset. Austria püsis sitkelt küll kannul, aga kergelt olid mänguohjad juba Eesti käes. Kui 2.26 enne lõppu tabas Ehala (76:71) ning seejärel Pulk eemalt (79:71), oli mäng sisuliselt ka tehtud. Ilus ja väärt võit!

*       *       *

Austria oli lauas parem 49-43, korvisöödud samuti Austriale 12-11, pallikaotusi tegime 17 Austria 23 vastu. Kahepunktivisked Austria kasuks 43 vs 42 %, kolmesed Eesti kasuks 33 vs 17 % (meil 18/6), vabavisked meie kasuks 78 vs 76 % (meil 27/21).

Janne Pulk tõi 20+4 lp, Victoria-Ida Vähi 18+5+2, Anna Helena Ehala 16+8 lp, Berit Annabel Loomägi 12+8+3, Kadi Kals 11+4+2.

Pühapäeval kell 20.15 on Eesti vastaseks Holland, kes avapäeval võitis Iisraeli 71:54.