Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Tervituskaart Siim-Sander Venele

Nižni-Novgorod kinnitas ametlikult Siim-Sander Vene palkamist

08.08.2016

VTB Ühisliigas ja Eurocupi sarjas mängiv Venemaa korvpalliklubi Nižni Novgorod teatas esmaspäeval ametlikult, et aastane leping on sõlmitud Eesti koondislase Siim-Sander Venega, vahendas ERR Sport.

25-aastane ja 203 cm pikkune Vene kogus mullu Kaunase Žalgirise särgis Euroliiga turniiril 20 mänguga keskmiselt 3,3 punkti, 1,1 lauapalli ja 0,7 korvisöötu.

 

"Kaunase Žalgirises oli ta kodu aeg tagaplaanil, aga meil saab ta näidata, milleks on võimeline," sõnas Štalbergs klubi kodulehele ja lisas, et eestlast on plaanis kasutada mõlema ääremängija positsioonil.

 

Siim-Sander Vene ütles Nižni Novgorodi kodulehele: ""Paar nädalat tagasi andis agent teada, et Nižni Novgorod tunneb mu vastu huvi. Rääkisin peatreeneriga ja võtsin vastu otsuse nendega liituda. Isiklikus plaanis ma uueks hooajaks sihte seadnud pole, kuid kindlasti tahan mängimist nautida ja võimalikult palju võita."

 

NN üllatas 2014. aastal Ühisliigas finaalikohaga, kahel järgmisel aastal jõuti kindlalt play-off'i. Eeloleval hooajal mängitakse lisaks ka Vana Maailma tugevuselt teises klubisarjas, EuroCupil.

 

Peatreeneriks sai senine abitreener, lätlane Štalbergs. Meeskonnas on peale Vene veel neli välismaalast: mullugi seal mänginud Austria koondise tsenter Rašid Mahalbasic ning uute tulijatena tagamängijad Kenny Boynton, DeAndre Kane (mõl USA) ja lätlane Ingus Jakovics. Venelastest on tuntumad koondise kandidaat Pjotr Gubanov ning enamiku eelmisest hooajast vigastuse tõttu vahele jätnud snaiper Maksim Grigorjev, toob Õhtuleht välja.

 

Volga-äärne Nižni-Novgorod on läbi aegade olnud tähtis keskus. Oli ka NLiidu ajal kinnine ja poolkinnine linn. Nižni-Novgorodis on 1,3 miljonit elanikku. 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa