Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS

Naised alistasid teistkordselt Soome!

10.08.2016

Teisipäevane maavõistlus Hyvinkääl Soome ja Eesti naiskondade vahel oli suuresti eilse koopia. Mäletatavasti võitis Eesti eile 67:61 (33:29), täna olid võidunumbrid 68:61 (32:29). Tuli mitu korda protokolle vaadata, et mitte segamini ajada...

Nagu eilegi, kaotas vaid üheksa mängijaga Soome sõitnud Eesti napilt avaveerandi, kuid vedas ennast teisel veerandil juhtpositsioonile. Kui eile oli Eesti teisel veerandil parem 18:12, siis täna 15:9. Aga taas kuue punkti võrra parem...

Kolmandal veerandil sööstis Soome eile järgi ning läks viimaseks veerandiks napilt ette (48:47), täna aga võitis Eesti veerandi 17:16 ning läks viimasele perioodile vastu 49:45 eduseisus. Ka viimane veerand kuulus 19:16 täna külalistele Läänemere põhjakaldalt ning sedamoodi kogu mäng 68:61.

Laud napilt Soomele 41-39, korvisöödud Soomele 15-9, pallikaotusi tegi Soome 17, Eesti 20. Kahepunktivisked Eesti kasuks 54 vs 46 %, kolmesed Eesti kasuks 20 vs 18 % (meil 5/1), vabavisked Eesti kasuks 79 vs 55 %.

Maaja Bratka kogus täna meie edukaimana 17+7lp, Birgit Piibur 13+4+3, Mailis Pokk 12+4+3+3vl, Trine Kasemägi 12+9lp ja Rosemary Rits 4+5+2. Kui eile olid U18 koondise liidrid Sandra Tael ja Mariann Adelbert peaasjalikult kõrvaltvaataja rollis, siis täna said mõlemad mänguaega kuus minutit.

Aga et mäng oleks (vähemalt statistilist) veelgi enam eilse koopia, toome välja ka Soome parima - Linda Lotta Lehtoranta kogus oma kontosse 20 silma nii nagu eilegi. Soomel oli eilsega võrreldes täna puudu kolm-neli põhitegijat (vahetasid koosseisu, kuna neil laagris 21 mängijat), samas kui meil koondislasi puudu seitse-kaheksa.

Soome sarnaselt Eestile 2015 a EM-finaalturniirile ei jõudnud. 2017 a EMi kvalifikatsiooniturniiril kaotati talvel võõrsil EM-pronksile Hispaaniale 45:86 ja kodus EMi 14. riigile Rootsile 49:59. See-eest mängivad EMidel A-divisjoni Soome järelkasvukoondised.