Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Meeste koondis alustab reedel turniiri Rumeenias (ülekanne TV 6 ja Delfi TV-s R. kell 19.30)

11.08.2016

Neljapäeva õhtul lendas Eesti meeste koondis Müncheni kaudu Rumeeniasse Cluj'sse, kus reedel algab rahvusvaheline turniir nelja riigi osavõtul. Peatreener andis täna teada nende 13 mängija nimed, kes turniirile sõidavad. 

Cluj’ turniiril on Eesti vastasteks lisaks Rumeeniale Bulgaaria ja Ungari. Korvpalliliit on saanud kinnituse selle kohta, et kõik mängud on nähtavad TV 6 ekraanil ja Delfi TV-s.

 

Rumeeniasse sõidavad: tagamängijad Rait-Riivo Laane, Martin Dorbek, Sten-Timmu Sokk, Jaan Puidet, Rain Veideman ja Martin Paasoja; ääremängijad Tanel Kurbas, Toomas Raadik, Indrek Kajupank ja Erik Keedus ning eesliinimängijad Rain Raadik, Reinar Hallik ja Kristjan Kitsing.

 

Koju jääb Joonas Järveläinen, samuti hetkel omal käel treeniv Gregor Arbet. 16. koondise kandidaat Timo Eichfuss teatavasti on põlvehäda tõttu taas koondisesuve lõpetanud.

 

Piletilevist saab pileteid osta 24.-26. augustil toimuva Toyota Nelja Rahvuse Karikaturniiri mängudele. Eesti vasteks Saku Suurhallis on Ukraina, Iisrael ja Albaania. Piletiinfot kolme päeva passi kohta (25 eurot) vaataSIIT. Rippmenüüst VALI TEINE alt saab pileteid osta ka igale päevale eraldi.

 

Pileteid saab juba osta ka EM-kvalifikatsioonimängule: 31. augusti mängule Valgevenega ning 14. septembri mängule Portugaliga. 17. septembri Poola mängu (toimub Tartus) pilet peaks müüki saama lähiajal.

 

*       *       *

Cluj turniiri vastastest. Kui Bulgaaria on meile vägagi tuttav vastane eelmisest valiktsüklist, siis Ungariga pole me ammu kohtunud (2009 kaotasime mõlemad valikmängud) ja Rumeeniaga on kokkupuuted veel hõredamad.

 

Kroonikute järgi kohtus Eesti koondis Rumeeniaga 1993 a 1. juunil EM-i lisavalikturniiri raames Wroclawis ning siis me võitsime 109:84 (A.Nagel 29 p, S.Babenko 23, A.Kuusmaa 22). Nüüd on võimalus kohtuda niisiis pärast 23 aastast pausi.

 

Cluj-Napoca on Rumeenia suuruselt teine linn (ca 325 000), tuntud ülikoolilinn, Transilvaania ajaloolise piirkonna keskus. Cluj ’ klubis mängis hooajal 2012/13 Reinar Hallik. Bukarestist on linn 325 km kaugusel. Augusti keskmine päevane temperatuur on seal 24,3 kraadi.

 

Reede 12.08 

17.00 – Bulgaaria-Ungari

19.30 – Rumeenia-Eesti

 

Laupäev 13.08
17.00 – Eesti-Bulgaaria

19.30 – Ungari-Rumeenia

 

Pühapäev 14.08
17.00 – Ungari-Eesti

19.30 – Rumeenia-Bulgaaria

* Rumeenias on sama kellaaeg mis Eestis.

 

Koju sõidab koondis 15. augustil. Uus turniir – Küprosel, algab aga juba 19. augustil (osalevad Kürpos, Eesti, Albaania, Katar).

 

Rahvuskoondise peasponsor on Utilitas, suurtoetajad Ramirent ja Elme Metall.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa