Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Berit Loomägi

U16 tüdrukute EM-il näitas meie üle oma paremust Sloveenia

11.08.2016

Viies mängupäev EM-il U16 neiude jaoks selja taga ja võitude-kaotuste skoor nüüd 2-3. Eileõhtuses mängus tugeva Sloveenia naiskonna vastu pidime tõdema nende 60:49 paremust.

Sel korral oli algus aeglane mõlemale võistkonnale. Esimesel veerandil oldi visetega üsna võrdselt hädas ning mäng kulges tasavägiselt. Eesti sai peale veerandi keskpaika oma alguse veidi paremini vedama ning oli 2.10 enne lõppu ka viie punktiga ees (10:5), kuid Sloveenia tuli siiski järgi ning vileks oli vahe jäänud ühele punktile – 10:9 meile.

 

Teise veerandi sai aga endale Sloveenia. Esialgu oli taas paremat mängu näitamas Eesti, kes taas väikse edumaa sai, kuid kiirelt muutus mängutempo punkt-punktis liikuvaks ning kord oli punkti või paariga peal üks, kuni teine seisu mõni moment hiljem taas teistpidi pööras. Muutus tuli mängupilti  umbes kolm minutit enne poolaja lõppu, kui Sloveenia visked järjest sisse kukkusid ning nad täiesti korraliku eduseisu sisse said: 1.04 mängida ja seis neile juba 21:23. Meid seadis veidi paremasse seisu Kadi Kalsi õnnelik kolmene seitse sekundit enne lõppu ning poolajaks oli kõik veel lahtine – 31:26.

 

Kolmas veerand näitas väga tasakaalustatud mängu – mõlemad naiskonnad lisasid oma skoorile võrdse arvu punkte, nimelt 15. Mängutempo oli aeglasem ja visketabavus ei olnud parim kummalgi poolel. Veerandi keskpaigaks oli Sloveenia edu taas veidi kasvatanud (41:34), kuid Eesti tuli järgi ja viiene vahe, nagu juba öeldud, säilis – 46:41 ja viimane neljandik veel ees.

 

Paraku leidsid ka seal, nagu teiselgi veerandil, korvi veidi paremini üles sloveenlannad. Algus lubas head, kui kahekümne sekundiga vähendas Janne Pulk kahesega vahe kolme punktini, ent järgneva 20 sekundiga lisasid vastased omalt poolt topelt nii palju. Ka edasi pilt meie jaoks kahjuks ei paranenud ning mängu lõpetava vile kõlades olid tablool vastase võidunumbrid 60:49.

 

Statistika poolelt tuleks kindlasti põhipuudujäägina ära mainida just kolmepunktivisete tabavus, mis tagasihoidlik ka Sloveenial (21,4%), kuid iseäranis õnnetu meil (8,7%). Positiivsema poole pealt edastasime kõrgelt vastaseid aga vabavisete täpsuses – kui nemad said korvi vaid 35%, siis meie 75%.

 

Silmapaistvaim esitus seekord taas Berit Loomägilt, kes ainsana kahekohalise punktisumma kokku sai, temalt 13 punkti, 7 lauda ning 5 korvisöötu.

 

Täna neljapäeval, on taas puhkepäev. Homme mänguvad eestlannad oma esimese kohamängu Ukrania vastu, kus selgitatakse edasisi vastasseise 9.-16. koha väljaselgitamiseks. Mäng algab 18.00 ning on ikka ja alati leitav ürituse kodulehelt http://www.fiba.com/europe/u16bwomen/2016

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa