Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Priit Lehismets töökohustuste täitmisel

Koondise füsio Lehismets: selle koondisega on väga huvitav töötada

12.08.2016

Koondise füsioterapeut Priit Lehismetsa sõnul on kõik tänavuaastased koondislased meeletult trenni lõhkunud ning seeläbi väga heas füüsilises vormis. „Peaasi, et see maksimaalne töö ka platsil realiseeritud saaks,“ sõnab füsio.

Enne Cluj’ turniiri avamängu pidasime Hotel Napoca fuajees vestluse koondise ja BC Kalev/Cramo füsioterapeudi Priit Lehismetsaga. Tahame ju kõik teada, milline on meeste vorm kaks ja pool nädalat enne esimest EM-valikmängu.

 

Milline on üldiselt meeste tervis ja vorm?

Vorm on hea, väga hea. Noored mehed on ilgelt indu täis. Sel aastal pole neid koondise veterane kaasas, kelle pealt peaks tagasi hoidma. Saab teha trenni just nii nagu tahaks.

 

Tänavu on drillid 45-50 minutit, mullu andis Tiit mulle samuti aega 40-45 minutit, aga venitasin selle ikka alla 30 minuti. Vastasel juhul oleks pärast riietusruumis öeldud, et mis sa mees teed..., „ära aja hullu...“. Ei pea mõtlema tänavu sellistele asjadele.

 

Nii et vanameistreid, „prominente“ ja „invaliide“ pole sel suvel, elu on lihtsam?

No minu jaoks on see kõik lihtsalt huvitavam teha. Sportlasena ma tahan näha maksimaalset pingutust.

Ükspäev panin trennis 50 minutit tempot peale. Lõpuks läks lausa võitluseks, et kes jääb ellu. Seda oli mõnus vaadata.

 

Neli mängu oleme nüüd pidanud ja neljandal veerandil oleme eranditult füüsiliselt hästi kestnud. Seega – kehaline vorm on laitmatu?

Trenni tehakse päris korralikult ja kui kehaliselt vaadata, siis mõni üksik erand välja arvata, paistavad meestel särgi alt lihased. Eks see koondis peab oma suhtelise kogenematuse ära kompenseerima kiiruse, jõu, sitkuse ja südikusega. Võitlusvaimu on meestes kõvasti.

 

Tiit muidugi on ka öelnud, et mõned mehed ehk teevad trenni liiga kohusetundlikultki ja jäävad pärast viskama jne, aga kui mäng peale tuleb siis tuleb kramp sisse.

 

Koondise visketabavus on arusaadavalt senistes mängudes olnud madalam kui peaks. Kuidas sa seda kõverat näed?

Me oleme tegelikult ainult kolm nädalat teinud saalitrenni ja nädal aega visketrenni – on loomulik, et siit alles hakkab tulema. Pärast turniiri teeme ilmselt veel kaks jõusaali ja laseme koormuse alla ning siis on ees vormi timmimise aeg.

 

Võrreldes Cramo mõne kaugema reisiga on selline koondise käik vist küllalt mõistlik ning mängijaile mitte kurnav?

Ma ütleks küll. Hommikul saime täna korraliku trenni. Jõudsime küll hotelli enne kahte öösel, aga see ei olnud ebanormaalselt hilja. See kes kannatab lennukis üleval olla, sellel tuleb ka hea uni.

Süüa saime eile kenasti Müncheni lennujaamas ja lähematel päevadel siin samamoodi.

Kui mõelda näiteks Cramo Krasnojarski reisidele, siis taolised tripid löövad kõik sassi.

 

Mida sa ise neist mängudest siin Rumeenias ootad?

Esimene mäng on Rumeeniaga. Alati on hea, kui tuttavad inimesed kokku saavad – Reinar oma kamraadidega siitmaalt ja Vlad Moldoveanu meie cramolastega. Eks ikka käib lõõpimine, et kes keda õhtul kotti paneb jne. Tos mõttes oleks see punkt võinud meie kasuks täna olla, siis oleks hotellis suts kabedam ringi käia.

 

Kas Gregor Arbet liitub turniiriks Küprosel?

Ma kindlalt ei tea. Loodame. Me vaikselt toome teda trennidesse sisse, aga ei kiirusta sellega. Teades Tiitu ka, ta ütleb et teeme 20 minutit, siis tähendab see raudselt, et see on 32 minutit. Parem seega anda sel asjal rahulikult edeneda...

 

Eesti rahvuskoondise peasponsor on Utilitas ning suurtoetajad Elme Metall ja Ramirent.

 

Piletilevis on müügis nii Toyota Nelja Rahvuse Karikaturniiri kui EM-kvalifikatsioonimängude piletid.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa