Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Sander Raieste

Sander Raieste sõlmis lepingu Vitoria Kutxa Laboraliga

13.08.2016

KK Viimsis treenerite Sulev Särekanno ja Valdo Lipsu käe all korvpalliteed alustanud Sander Raieste sõlmis 1+2+2-aastase lepingu Hispaania tippklubiga Vitoria-Gasteiz'i Kutxa Laboral, vahendas täna Delfi Sport.

Viimased aastad on Raieste õppinud Audenteses SG-s ning treeninud Indrek Visnapuu ja Rauno Pehka käe all. Ning ära ei tasuks unustada ka U16 koondise treenereid Vaido Regot ja Raido Rebast, kelle taktikepi all mullu B-divisjonist kuld koju toodi.

 

17-aastane ja 203 cm pikkune noormees jäi Baskimaa tippklubi skautidele silma rahvusvahelistes mängudes, eriliselt mullu suvel U16 Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril, kus ta nimetati kõige väärtuslikumaks mängijaks.

 

Viimsi klubi tegevjuhi Tanel Einaste sõnul olid läbirääkimised hispaanlastega ülemineku osas pikad ja vaevalised, aga lõpuks mõlemaid pooli rahuldava tulemusele siiski jõuti. „Ma tõstaks eriliselt esile kõigi treenerite rolli, kes töötasid Raiestega pikki aastaid. On suur tunnustus, kui Hispaania tippklubi näeb sinu õpilases sedavõrd suurt potentsiaali, et on valmis selleks üleminekusse ja loomulikult mängijasse investeerima.“

 

Maikuus U18 Eesti meistrivõistluste Final Fouris käeluu (ranne) murdnud Raieste peaks Hispaaniasse lahkuma augusti lõpus. Lepingu kogupikkus on viis aastat, aga klausliga, et iga etapi lõpus vaadatakse asjad üle. 

 

Mullu mängis Raieste Audentese SG/Noortekoondisega Alexela meistriliigas, kus tegi kaasa 26 kohtumises visates keskmiselt 7,6 puntki ja võttes 3,6 lauapalli.

 

2015 a suve U16 EMil olid Raieste näitajad: 11,9p+4,4lp+2,6rs, tasuks niisiis MVP.

 

*       *       *

Koos Raieste minekuga on Eestist väljas mängimas 30 korvpallurit. Neist 11 on naised või neiud, neli mehed ja 15 noormehed. Sellest lähemalt järgmised ajakirjas Basketball. 30 on päris tore number, mis siis et Läti (60) ja Soome (50) on meist ees. Tõsi, neil on väljas ka treenereid.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa