Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Cluj, kunagise nimega Klausenburg

Eestil on täna võimalus püüda Cluj' turniiri esikohta (Basket.ee kõneleb, kuidas kohapeal asjad paistavad)

14.08.2016

Eesti korvpallikoondis peab Rumeenias, Clujis pühapäeval järjekordse kontrollkohtumise, kui kell 17.00 mängitakse Ungari koondisega. Kohtumist, nagu eelmistelgi päevadel, näeb TV 6 ja Delfi TV vahendusel.

Meie koondisel on turniirilt seni napp 66:67 kaotus Rumeeniale ning sama napp 73:72 võit Bulgaaria üle. Ungari kaotas avapäeval koguni 59:87 Bulgaariale ning sai teises kohtumises Rumeeniast jagu 70:59. See lõi meile võimaluse püüda Cluj'st esikohta.

 

Eestil oleks kontrollturniiri võitmiseks vaja täna alistada Ungari meeskond ja loota endale sobivat tulemust Rumeenia - Bulgaaria mängust.

 

Meeskond tegi varajase hommikuse trenni Cluj' areenil, viis läbi massaaži- ja muud sedalaadi toimingud ning kasutas aega aktiivseks puhkuseks - kes tennisemängu, kes päiksepaistes linnas jalutamise läbi. Lõpuks on ka Rumeeniasse saabunud kena suveilm.

 

Senise turniiriga tuleb eeskätt rahul olla ses võtmes (mida ka peatreener Tiit Sokk rõhutas eilses lühiinitervjuus), et oleme saanud mitu tasavägist ja võitluslikku mängu, mis muutunud ja uuenenud koondise otsustavate minutite vaimu peaks kindlasti tähtsates mängudes toetama.

 

Kui vaadata aga Eesti koondise mängu, siis nagu ka Tiit Sokk nentis, mäng käib lainetena. Meie mängus on - eriti avapoolajal) pikemaid perioode, milles on tunda loidust ja mõnevõrra ka tuimust. Emotsionaalset laengut näib kohati vähe. Samas, aktiva poolele tuleb taaskord kanda asjaolu, et muutume mängu lõppudes paremaks. Nii ka eile. Ning ka visketabavus (sh eemalt) näitab tõusutrendi. 

 

Muidu aga võib Cluj's nautida ka endise idabloki riigi odavat elu. Kohalik raha - lei - kehtib ja pole inflatsiooni all sugugi murdunud. Mõned näited hindadest: taksosõit kesklinna (ca 2 km) = 1,3 eurot; korralik praad vanalinna söögikohas = 4-5 eurot (saab ka vähemaga); õlu väljas = 0,5-1,6 eurot; arbuusikilo = 22 senti;  tavalised Nike'i sporditossud = 27 eurot. Pilet Cluj jalgpalli liigamängule = 3 eurot.

 

Ühesõnaga, tulles siia neljaks päevaks, tasub ettevaatlik olla. Et kui vahetad juba üle 70-80 eurot leideks, võib pärast olla nende realiseerimisega probleeme.

 

Odav elu teiseltpool pakub täiendava ärivõimaluse igasugu mahhinaatoritele, "ostap benderitele". Õnnestus endalgi kohata reedel äri allmaailma suurkujusid, kes osava inimliku skeemiga püüdsid kaugelt tulnud külalise kukrut 300 euro võrra kergendada. Esimese hooga ei õnnestunud. Kõikide võimaluste maa, pole midagi kosta.

Vasakul Cluj jalgpalliareen, paremal 2014 a valminud korvpallihall. Mahutab 7300 pealtvaatajat, kuid tuleva aasta EM-finaalturniiriks peaks istekohti saama 10 000.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa