Hämmastav täpsus: kõik Eesti mängud Cluj's lõppesid punktise vahega

14.08.2016

Rumeenia turniiri viimasel päeval mängis Eesti täna Ungariga ning jäi punkt-punktis kulgenud kohtumises alla 53:54 (29:28). Lõppsaldo: üks võit, kaks kaotust. Korvide vahe: miinus üks.

Eesti jääb algul taha, ent võitleb end veerandi lõpuks juhtima 19:13. Küllalt agressiivselt ollakse asja kallal. Teisel veerandil oleme ees 22:17, kuid seejärel on tablool viik 22:22. Soku vabavisetest jõuame ette 26:22, kuid poolajaks vahe taas see üks punkt - Eesti ees 29:28.

Vastaste peatreener kasutab inetut taktikat ja karjub iga Eesti rünnaku 16.-17. sekundil: "Shoot, shoot!". Võibolla see isegi häirib natuke meie mängijaid. Veel võib öelda, et ungarlaste poolt on Veideman hästi võetud (kuni lõpuni). Lisaks: avapoolajal võidab Ungari ründelaua 13-2.

Kolmandal veerandil pääseme ette 39:30. Ungarlased teevad kõvasti praaki. Seejärel tabab mõõnalainetus meid ning seis on Ungari kasuks 40:39. Samas rütmis lõpeb veerandaeg.

Vahet ei teki ühele ega teisele poole. 1.50 enne lõppu tabab Keedus kaugelt - 53:51 meie edu. Saame ka kaitses laua, aga rünnakul ei lähe õnneks. 4,8 sekundit enne lõppu tabab Ungari kahest vabaviskest ühe ja nad on punktiga peal - 54:53. Tanel Kurbas liigub veel hästi vasakule äärel, saab söödu ja viskab, kuid põrkega teele saadetud vise tuleb rõngast välja...

Laud Ungarile 36-34, korvisöödud Eestile 11-6, pallikaotusi meil 18, Ungaril 22. Kahepunktivisked Eesti kasuks 43 vs 32 %, kolmesed Eesti kasuks 29 vs 20 %, vabavisked Ungari kasuks 75 % v 47 % (meil 15/7).

Turniiri viimases mängus on vastamisi Rumeenia ja Bulgaaria.

Rahvuskoondise peasponsor on Utilitas ning suurtoetajad Ramirent ja Elme Metall.