Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

U16 EMil: Soome viskekindlus röövis Eestilt võidulootuse

15.08.2016

U16 A-divisjoni EMil Poolas Radomis oli Eestil täna viimane alagrupimäng, vastas Soome. Meil seljtaga kaks kaotust, Soomel lausa kaks võitu. Mängu viimasel veerandil tulime kuue punkti peale, kuid soomlaste kindlus oli meile täna liiast.

Panen siia kirja märksõnu kohapealt:

 

¤ Pikkusest ja jõust jääb puudu.

¤ Võitleme agressiivselt ja kaitses kõva.

¤ Teisel-kolmandal veerandil Soome passiivne kaitse, maa-ala teeb oma töö.

¤ Õnnestumisi on vaja, aga mäng on kinni.

¤ Poisid on tublid: kõik hüppavad, kargavad ja tahavad

¤ Väikesed aga olulised asjad igas olukorras otsustavad - meie kahjuks.

¤ Visete enesekindlus - soomlaste kasuks

¤ Korvi all jääme nõrgaks.

¤ Kui ise ei pane, pannakse sulle.

 

Muidu võiks ka olla palju optimistlikum, aga tõde on see, et kolm kaotust on all. 

 

Soome võitis laua 33-27, korvisöödud meile 22-19, pallikotusi tegime 24, Soome 22. Kahesed Soome kasuks 53 vs 33 %, kolmesed meie kasuks 30 vs 24 %, vabavisked vastase kasuks 66 vs 57 %

 

Soome koondise peatreener Miikka Sopanen ütles pärast mängu: "Tõde on, et teadsime Eesti koondise plusse ja miinuseid väga hästi. Oleme niipalju omavahel mänginud. Mingeid üllatusi siin küll ei olnud, pean teie kahjuks ütlema..."

 

Sopanen jätkas: "Kindlasti mängis rolli ka see, et ühel meeskonnal oli kaks võitu all, teisel kaks kaotust. Seega, fiilis, enesetunne oli meeskondadel ilmselt erinev. Sestap ka enesekindlus, eriti visetel. Seda see võitmine teeb - sa lihtsalt oled parem rünnakute lahendamisel."

 

Eile Itaaliast teekonda alustanud ja autoga Radomi jõudnud Valmo Kriisa (lapsevanematst on siin lisaks Kriisale Priit Eelmäe, Veiko Jurkatamm, Erkki Suurorg, tulemas ka Harri Drell) lausus:

 

"Väga positiivne mängupilt. Kaitses töötavad väga hästi, lihtsalt suurepäraselt. Ega see tasemevahe ei ole see 18 punkti, mis on tablool. Rünnakul tegime paar lollust, lisaks võibolla paar meie mängijat arvavad endast liiga palju. Soome aga kasutas meie eksimused väga kiirelt ja efektiivselt ära."

 

NB! Täna kell 16 kohtub Eesti kaheksandikfinaalis Leeduga. Soome, kes võitis alagrupi, mängib Bosnia ja Hertsegoviinaga.

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa