Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

U16 EMil: parim mäng turniiril, aga kaotus: Leedu läks veerandfinaali

16.08.2016

Eesti U16 poiste koondis võitles Poolas Radomis peetaval A-divisjoni EMil täna kõvasti Leeduga, kuid tunnistas Leedu paremust 74:94. Veel kolmanda veerandi keskel oli mäng ühe-kahe viske kaugusel. 

Esimesel veerandil mängis Eesti hästi. Polnud suuremat probleemi: olime kaitses võrdväärsed ning rünnakul piisavalt leidlikud. Meil asjad toimisid, Leedul vise oli "kivide taga". Veerandi lõpus pani Henri Drell kolmese ning me oleme ees 21:18.

 

Teisel veerandil Leedu tuli ligi ja läks möödagi, aga Eesti oli kannul. Väsimusest hakkasid tekkima eksimused, Leedu hakkas kägistama ent mingit olulist vahet ei tekkinud. Poolaeg 41:34 Leedule.

 

Kolmas veerand. Endiselt oli lahtine mäng. Leedu pisut närvis, aga meie ei suutnud ka seda ära kasutada. Leedu paneb püsti maa-ala, kuid Kerr Kriisa tabab eemalt kolmese - saame lähemale 47:53. Seisust 54:65 jäime kaotusse 61:83. Seega, vahekokkuvõte 7:18.

 

Mis "võhikule" silma hakkas, oli söödutäpsus.

 

Eesti suutis teisel poolajal mängida enam-vähem oma mängu, kuid kaitses jäime oluliselt kehvemaks - sealt saime sisse 53 punkti. Lõpus tuldi kohati küll 10-12-punkti kaugusele, aga ei enam.

 

Leedu koondise peatreener Gediminas Petrauskas lausus Basket.ee-le: "Põnev mäng. Minu närvid olid pingul kuni 35. minutini. Meil ei ole Eestiga kerge olnud juba kolm aastat mängida. Ei ei mingit allahindlust. Tulime täie rauaga peale." 

 

Ta jätkas: "Näiteks kuidas me ründelaua kaotasime, seda on mul raske mõista, aga olgu. Võit on võit. Meie distsipliin kaitses oli lõpuks see, mis võidu tõi, ma arvan."

 

Henri Drell, koondise resultatiivseim 20 punkiga, ütles mängujärgselt: "Olime tublid. Üldiselt mänguga väga rahul - me mängime siin ikkagi riikide vastu, kellega on väga raske võitu loota... Olime täna paremad kui eelmistes mängudes ja ma olen tõesti uhke oma meeskonnakaaslaste üle, mis siis et lõpuks kaotasime."

 

Drell möönis, et olulised mängud on ees: "Me kõik teame, et  siin on veel pool teed ees."

 

"Meeskonna meeleolu on hea. Ei ole need kaotused meid ses mõttes "söönud". Küll me hakkama saame, ma loodan," sõnas Drell.

 

Koondise peatreener Indrek Reinbok võttis kokku: "Kvaliteedilt tegime täna Leeduga oma parima mängu. Kuskilmaal näitasime kõvasti hambaid, samas jäime lõppkokkuvõttes alla. Tugevam võitis."

 

"Leedu oli lõpuks igas elemendis parem. Meil oli ses mängus häid kohti ja ilmselt ka murdepunkte, kuid Leedu ei lasknud meid "meepoti" ligi". Rünnak oli meil teisel poolajal "ok", kuid kaitses ei saanud me enam hakkama. Eriti üks-üks kaitses."

 

 

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa