Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Vaido Rego: rünnaku organiseerimisega on olnud probleeme

17.08.2016

U16 poiste EMil Poolas on täna puhkepäev. Eesti kaotas eile korraliku mänguga Leedule ning jätkab homme Saksamaa vastu heitlust kohtadele allpool. 

Vestlesime koondise treeneri Vaido Regoga puhkepäeva ennelõunal.

Eesti koondis lõpetas teatavasti alagrupiturniir kõrgeimas divisjonis võiduta (kaotused Serbialt, Kreekalt ja Soomelt) ning 1/8-finaalis võtsime vastu 20-punktise kaotuse Leedult. Kõik kolm edasist mängu on tähtsad eelkõige A-divisjoni püsimajäämise seisukohast.

 

Vaido Rego, küsin kõigepealt, kas tasemevahe A- ja B-divisjoni vahel on väga tuntav? Sinul peaks see võrdlusmoment oleme väga värske?

(Naerab) - Ei saa öelda nii. Selleks, et midagi taolist väita, peaks esmalt nägema tänavuaasta B-grupi mänge. Aastakäigud on erinevad, vägagi. Ja kuigi jubedalt tahaks öelda, et me siin praegu oleme lõpp tugevas seltskonnas, siis ma ei saa seda väita.

Teinekord võib mõne liidri puudumine mõne vägagi tugeva meeskonna jaoks saatuslikuks saada: nii nagu eelmine kord oli Sloveeniaga, nagu tänavu on Bosnia ha Hertsegoviinaga - kes mullu võitis EM-tiitli.

 

Neli mängu on seljataga. Koondmulje. Mis hästi, mis läinud kehvemini?

Üldjoones - eilne mäng Leeduga oli selline, millist mängupilti me oleme lootnud näha. Meie parim mäng (72:92). Ses mängus jäi paljugi füüsise taha. Nad olid suurmad, tugevamad ja seda rida võib jätkata, aga peamine puudus on - individuaalne meisterlikkus. Siin on kõige suurem vahe...

 

Kas ettevalmistus EMik läks normaalselt?

Vormi ajastamine turniiriks läks üpris hästi. Vähemalt mitte pahasti. Hea küll, pärast Balti matši jäi meil puhata vaid üks päev, aga suures plaanis oli hästi.

Me nägime tegelikult Balti matšil, mängides Leedu, Läti ja Türgiga ära selle, mis meid ootab.

 

Mängupilt. Kolm avamängu kokkuvõttes jätsid ikkagi mulje, et me oleme suutelised paremaks...?

Loevad individuaalsed eksimused, sööduvead, poolikud visked... Individuaalne töö on see, millega vaja tegeleda. Mängijad peavad aru saama, et hea küll, nad on U16 koondises. Aga kui nad tagavad saada ka U18 koondisse, siis tuleb palju tööd teha. U16 puhul võib veel nii mõndagi andeks anda.

 

On üsna kõlanud klišee, et "teeme kaitses kõvasti tööd ja küll siis rünnak ka tuleb". Aga sugugi alati ei tule.

Siin vist Valmo (Kriisa - toim.) ütles, et teeme kaitses väga vahvaid asju. Aga mis puutub rünnakusse, siis me ei pea sageli oma ideedest kinni.

Minu arust meie mänguplaan on päris korralik. Kehaliselt oleme heas vormis. Kuid hasart lööb üle pea. Läheme näiteks tihti träppima olukorda kuhu ei peaks. Läheme träppima nii, et tagant jääb endal tühjaks. Samas on ju hea, et me püüame, et meil on seda hasarti, mistõttu ei tahaks seda esitada etteheitena.

 

Veel on meil puudujääke üks-üks kaitses.See osa tahab parandamist, kui poisid tahavad minna suurde korvpalli.

 

Meie esimene variant on ikkagi kiirrünnak, siin EMil pole see element pääsnud niivõrd esile. On olnud raskusi oma plaanist kinnipidamisega. Vahest on vaja ründesse minnes pidurit tõmmata. Meid on vaevanud teatud kärsitus. Rünnaku organiseerimine on problemaatiline. Ilusaid asju suudame teha, aga mitte regulaarselt.

 

Siin on kõigil meeskondadel kõva distsipliin. Me ei ole enam (mullune B-divisjon) kõige parema režiimiga meeskond, ilmselt... ?

Ma ei saaks öelda, et me olime nüüd eelmisel suvel Sofias kõige parema või rangema režiimiga tiim. See on keeruline teema. Aga ütlen lihtsalt nii - meil on seekord võistkonnas teised mängijad. Mis ei puugi olla halb ega hea. Paljud koondislased on koduklubis harjunud olema liidrid, siin peavad teistmoodi tegutsema.

 

Mind häiris see, et Kreeka suutis meid maa-alaga liimist lahti lüüa. Me peame suutma selle tempo juures külma pead säilitama. Paremini kui siiani. 

 

Nüüd on vastas Saksamaa. Milline võistkond see on? Millega peame arvestama? Mäng on ju väga oluline.

Meie jaoks on kõik mängud väga olulised. See, et Saksamaa suutis Türgiga võrdselt mängida ja neid võita, näitab, et tegu on arvestatava tiimiga. Neil on korralik tsenter, neil on paar korralikku tagamängijat. Meie ei saa kedagi alahinnata, samas me ei peaks ka kellegi vastu siin erilise aukartusega minema.

 

Kõige olulisem on ikkagi see, kuidas me oma mänguga hakkama saame. Tuleb hea emotsioon üles leida ja vaadata, et suudame A-divisjoni püsima jääda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa