Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Robert Valge (foto Siim Semiskar)

Robert Valge sõlmis aastase lepingu Hispaania esiliiga võitjaga

26.08.2016

Viimased kaks hooaega Pärnu Sadama korvpallimeeskonnas mänginud Robert Valge on sõlminud lepingu Hispaania esiliigaklubi Palencia Baloncestoga (sponsori järgi Quesos Cerrato de Palencia).

Palencia võitis mullu Hispaania esiliiga ning lunastas koha meistriliigas, kuid piiratud eelarve tõttu loobuti siiski kõrgeimas divisjonis mängimisest. Robert Valge sõlmis mitte nö "noore lepingu" vaid tegi kontrahti meeskonnaga üheks hooajaks, viitas mängija isa Indrek Valge.

 

Uudis Palencia Basketi kodulehel on nähtav SIIN.

 

„Leping on alla kirjutatud ning Robert hetkel Amsterdami lennujaamas. Palencia võitis mullu niisiis LEB Goldi ära. Olgem ausad, meil nendes läbiräkimistes mingeid tingimusi esitada polnud asja, Robert taseme jaoks on see suurepärane võimalus igal juhul. Tuleb proovida välja minna, sest iial ei tea, kas teist võimalust tulebki. Kui ta on kehv, tuleb tagasi,“ märkis Indrek Valge.

 

Ta jätkas: „Agentuur käis meile välja Palencia variandi. Eelnevalt olime käinud Fuenlabrada juures end näitamas. Kas see huvi Palencia poolt oli kuidagi selle käiguga seotud, seda ma ei oska kinnitada. Palencias mängib Robert meeskonna eest niipalju kui vajalikuks peetakse ning võimalus on osaleda ka farmklubi mängudes.“

 

Veel tahtis Valge lisada: „Selle nimel, mis nüüd teoks sai, tegimegi suve läbi tööd. Ja nagu ma ka suvel EKLis Jüri Ratasele ütlesin, mitte pulli pärast ei jätnud me U20 EMi ja selleks ettevalmistust vahele. Kas see ennast õigustab, eks seda näha ole. Küsimus on selles, kuidas meeste konkurentsis mängimiseks valmis olla. Füüsiliselt oli ja on vaja küpsemaks saada, keha peab valmis olema.“

 

19-aastane ja 192 cm pikk Valge viskas mullu Pärnu Sadama eest keskmiselt 10 punkti mängus ning oli sellega üks liiga resultatiivsemaid noormängijaid. Mullu Austrias peetud U18 B-divisjoni EMil kogus Valge keskmiselt 14,2 p mängus.

 

Palencia paikneb 200 km Madridist põhjas, 50 km Valladolidist ja omakorda 200 km Vitoriast ehk Sander Raieste klubi asukohast. Elanikke on linnas üle 80 000.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa