Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Andres Sõber (ERR/Siim Semiskar)

Andres Sõber: alagrupp on võimalik võita, kuid on ka oht viimaseks jääda

27.08.2016

Tänavuse korvpalli EM-valiktsükli eel Eesti korvpallikoondise kolmanda treeneri kohast loobunud Andres Sõber usub, et meie noorenenud koosseis võib kõiki alagrupikaaslasi võita, kuid kehva esituse korral on reaalne jääda ka alagrupis viimaseks, vahendas ERR Sport.

"Kui norida, siis võib-olla natukene oli palju mänge. Siin oli üles-alla minekuid, aga kokkuvõttes said ülesanded täidetud ja kohati mängiti minu arvates täitsa hästi. 40 minuti ei suudetud hoida küll balanssi, aga annab lootust küll, et koondis võib täitsa edukalt mängida

 

"Pole sellel Hallikul ja Kitsingul häda midagi. Need on suured ja tugevad mehed. Rohkem tuleb positiivselt läheneda. Need on head mehed ja kui me vaatame tänapäeva korvpalli, siis on mäng kiireks läinud ja suuri eriti pole," arvas Sõber, et ei peaks nii väga keskenduma meie korvialuste mängijate võimalikule allajäämisele.

 

"Need pinged on täpselt sellised nagu sa neid ise ette kujutad. Vastastel on ju samasugused ja nemad tulevad võõrsile mängima. Et pingest lahti saada, tuleb kaitset mängida hästi agressiivselt ja aktiivselt," usub Sõber, et avakohtumist Valgevene vastu ei tohi liiga üle tähtsustada.

 

"See alagrupp on võimalik võita ja selles alagrupis on täiesti võimalik viimaseks jääda. Kui sa ei tee asju ära, siis võib ka viimane koht tulla. Aga meie edu peaks olema see, et meil on nooremad ja agressiivsemad mehed," on legendaarse treeneri arvates enne mänge kõik lahtine.

 

Eesti koondis alustab valikturniiri juba 31. augustil, kui Saku Suurhallis kohtutakse Valgevenega. Veel on samas grupis Poola ja Portugal.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa