Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Rain Veideman - EM-kvalifikatsiooni avavooru parim mängija

01.09.2016

Rain Veideman oli eilse EM-kvalifikatsioonimängude parim, tema efektiivsuse näit oli 34. 24-aastane Eesti koondise kapten teenis kiitust siit ja sealt ning oli ajakirjanike piiramisrõngas paarkümmend minutit pärast kohtumise lõppu.

Napilt edestas eestlane selle efektiivsuse numbriga ungarlast Adam Hangat, kes võidumängus Suurbritannia üle 96:77 kogus 32p+7lp+4rs. Tema eff. number 33. Kolmas oli ses reas venelane Dmitri Kulagin (17p+7lp), kes sai võidumängus Bosnia ja Hertsegoviina vastu (83:54) kirja efektiivsuse numbri 22.

 

Nõnda pääses Rain Veideman FIBA saitidel ja sotsiaalmeedias kõvasti esiuudistesse. Kahjuks see noore mängija renomeele kindlasti ei tule.

 

Valgevene koondise peatreener Aliaksandr Krutikov lausus eile pärast mängu Basket.ee-le:” Rain Veidemani oli eile teistest üle platsil. Tema esitus oli igati Euroliiga tasemel, supermäng."

 

Veidemani poolt oli tegu ilmselt ka tema koondisekarjääri resultatiivseima mänguga (kas on ta Kalev/Cramoski säravamat partiid teinud?). Kontrollmängudes tegi Veideman küll hea stabiilse seeria (keskmiselt 12,1 punkti), kui sai seal kolm korda kirja 16 silma, korra 17 ja kaks korda 13 p.

 

Reedel sai teatavaks seegi, et Veideman valiti avavooru Tähtede Viisikusse.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa