Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Kell 21 : Poola-Eesti (TV 6, Delfi TV). Basket.ee ekspert A.Zee eelanalüüs

05.09.2016

Täna õhtul peab Eesti koondis küllap selle EM-kvalifikatsiooniturniiri raskeima mängu, kui võõrsil on vastas alagrupi favoriit Poola. Marcin Gortat, kes küll meie õnneks kaasa ei tee, on juba lubanud, et Poola jaoks ei tohiks grupi võit mingi probleem olla. Elame-näeme.

Eesti koondis on Lublinis aega veetnud töiselt ja heatujuliselt. Peetud on eileõhtune treening ning täna ennelõunane niisamuti. 12 meest on rohkem või vähem terved, silumist tahavad paljud, aga midagi häirivalt halba ei ole. Mehed on mängukõlbulikud.

 

Valgepunastel või Kotkastel, nagu Poola koondist kutsutakse, on Eestiga sarnaselt käimas väike verevahetus. Esimeses järjekorras on oluline teada, et 32-aastane NBA staar Marcin Gortat selle tsükli alguses ei osale.

 

Basket.ee palutud ekspert Andri Zee kirjeldab: "Sellega poolakate ebaõnn pole piirdunud, aasta hakul tõsisel seljaoperatsioonil käinud mantlipärija Karnowski taastumine on võtnud loodetust rohkem aega ja tema jäi samuti kõrvale. Lisaks jääb lapse haiguse tõttu koju Türgi liigas Banviti meeskonnas mängiv jõuline äär Damian Kulig.

 

Nii on harilikult pika ja võimsa eesliiniga Poola koondis kahanenud üleöö peajagu lühemaks – ainsaks tsentri mõõtu mängijaks on koondisse tagasi pöördunud „kadunud poeg“ Maciej Lampe. Temagi on tsenter pigem paberil, mängus nõuavad vanad harjumused tihti oma ja Lampe saadab kolmeseid teele nii, nagu ta ikka on teinud. Kolmeste vastu poleks kellelgi midagi, kahjuks on Poola koondisel aga selle töö mehed juba olemas, tööjõupuuduse käes ägab aga hõre korvialune.

 

Kõigest hoolimata on Poola meeskond endiselt D-alagrupi favoriit. Suhteliselt noorel tagaliinil jagub nii talenti kui ka pikkust. Adam Waczyński ja Mateusz Ponitka suudavad luua teravust ja visata eemalt, Michal Sokołowski on senistes kontrollmängudes olnud vahetusest kindel mees ja toonud kuus kuni kaheksa punkti mängus, endiselt on ohtlik ka A. J. Slaughter."

 

Meeskond

Łukasz Koszarek (187 cm/PG/1984  Stelmet ZG (Poola)

A. J. Slaughter (191 cm/PG/1987      Banvit BK (Türgi)

Adam Waczyński (199 cm/SF/1989  Unicaja (Hispaania)

Mateusz Ponitka (196 cm/SG-SF/1993         Stelmet ZG (Poola)

Robert Skibniewski (182 cm/PG/1983          Anwil (Poola)

Przemysław Zamojski (193 cm/SG/1986      Stelmet ZG (Poola)

Michal Sokolowski (196 cm/SG-SF/1992     Rosa Radom (Poola)

Tomasz Gielo (205 cm/SF-PF/1993   Badalona Joventut (Hispaania)

Olek Czyż (204 cm/PF/1990  Giorgio Tesi PT (Itaalia)

Maciej Lampe (211 cm/C/1985         Beşiktaş (Türgi)

Adam Hrycaniuk (206 cm/C/1984    Stelmet ZG (Poola)

Szymon Szewczyk (209 cm/C/1982  Stelmet ZG (Poola)

Peatreener: Mike Taylor

 

Poola mängustiil

Andri Zee analüüs jätkub: "Poola on sattunud enda jaoks uude olukorda – suhteliselt lühikese koosseisuga välja tulles on nemadki piilumas small-ball’i poole – Olek Czyżi ja Tomasz Gielo sugused ääred annavad selleks ka hea võimaluse.

 

Samas on näha, et Poola tiimil puudub veel vaimne kogemus/valmisolek, et mängida endast suurematega sellevõrra jõulisemalt ja agressiivsemalt, et kaitses ja lauas suuruse vahet kompenseerida – selle aasta kontrollkohtumistes on saadud seni ports kaotusi.

 

Aeg näitab, kas ja kuidas poolakate „mala pilka“ tööle hakkab. Kuna Lampe ainsa „tõelise“ tsentrina on oma rolliga korvi all aeg-ajalt hädas olnud, pole poolakad veel õiget mängu üles leidnud.

 

Eestil on Poola muredest vähe abi – meil on endal kamaluga küsimusi, mis tahavad kiiret lahendamist. Poola mängijate materjal võib Eestist olla väikese klassi võrra kangem, kuid korvpallis sedalaadi matemaatika õnneks ei toimi."

 

Poola resultatiivsemad kahes esimeses mängus: Lampe 17p+7lp+2rs, Ponitka 14+6,5+2,5, Slaughter 12,5+2+3,5, Zamojski 11,5+2+1,5, Waczynski 9,5+2rs, Koszarek 9+4rs.

Eesti koondis treeningul Lublini (mahutavus 5700 pv) spordihallis. Foto. Andres Putting (Delfi/EPL).

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa