Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Hiline kokkuvõte: Eesti võõrsil kaotusest Valgevenele

13.09.2016

Ehkki, mis seal salata, kohtumine Minskis oli juba veidi aega tagasi, lähtume põhimõttest, et parem hilja kui mitte kunagi.

Lühidalt: 10. septembril pidasid Eesti ja Valgevene rahvuskoondised oma teist heitlust, seekord siis Minskis, kus tugevalt esinenud Valgevene näitas oma paremust 79:63. Meie õnneks päästis Reinar Halliku viimase sekundi kolmene meid halvimast: kahe mängu kokkuvõttes jäi võit siiski meile (144:141) ning me jätkame alagrupis teisel kohal.

Kui esimeses omavahelises mängus Tallinnas hoidsid eestlased juhtohjad kindlalt enda käes, siis Minskis otsustas Valgevene, et aeg on revanšiks. Kõik veerandid kuulusid võõrustajatele ning, nagu ka aimata võis, näitasid nad kodus hoopis enesekindlamat mängu, kui võõrsil. Oli siis asi selles, et raske mäng Poolaga oli meie meestel veel jalgades või vastase uus enesekindlus ja hea visketabavus panid nad kohkuma – lõpptulemuseks siiski Valgevene teine alagrupivõit numbritega 79:63.

 

Visketabavus väljakult oli Valgevenel seekord parem, 48,3% meie 40% vastu, kuid kolmeseid tabasime väga napilt, kuid siiski paremini – meil 30% (9/30), neil 29,4% (5/17). Lauavõitluses oli kodumeeskond mäekõrguselt üle, 43:26. Statistiliselt olime meie paremad korvisöötude arvestuses, mida tegime 18 vastase 12 vastu, samuti tegime rohkem vaheltlõikeid (12 vs 8) ja ühe bloki rohkem (2 vs 1). Pallikaotusi tegime meie 17, vastased aga 18.

 

Valgevene peatreener Aleksandr Krutikov oli pressikonverentsil kahetiste tunnetega mees. Üheltpoolt justkui suur võit, teisalt valus Halliku lõpukolmene, mis rikku valgevenelaste täieliku peo. Krutikov sõnas Halliku kohta: "Mees, kes võib terve mängu mööda visata, aga ei põlga ära teha viimast ja otsustavat viset. Liiati, seda Veidemani esimese mängu kolmest poolelt platislt näen unes ilmselt elu lõpuni..."

 

Nüüd on edasipääsuks äärmiselt tähtis, et Eesti allesjäänud kaks kohtumist kindlalt võidaks. Meie õnneks on mõlemad neist kodus – juba homme, 14. septembril võõrustame Tallinnas Saku Suurhallis Portugali koondist, pall pannakse mängu kell 19.00.

 

Sellel laupäeval, 17. septembril sõidab koondis Poolaga kohtuma Tartusse ja loodab Ülikooli spordihoones ammutada võitluslikkust ja ära-anna-alla suhtumist, mida Tartu korvpall kodusaalis mängides vastaste kiuste tihti näidanud. Ka laupäeval on mängu algus kell 19.00.

 

Pileteid otsi Piletilevist, Portugali mängu omasid SIIT ja Poola kohtumise omasid SIIT

 

Saalis näeme! ON AEG! 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa