Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Sten-Timmu Sokk, valiktsüklis keskmiselt 4,2 korvisöötu

Lahtihüpe kell 20: laval Eesti ja Poola, isegi seisukohti pole

16.09.2016

Eesti-Poola laupäevane EM-kvalifikatsiooniturniiri viimane ja otsustav kohtumine algab laupäeval TÜ spordihoones kell 20.00. Eesti vajab alagrupi võitmiseks vähemalt 13-punktilist võitu.

Mehed „normile“ õnneks eelkõige ei mõtle. Seda kinnitati ajakirjanikele reedeõhtusel treeningul. Vaja on oma mäng kenasti käima saada, mänguplaani järgida, vastaste ohtlikumad mehed ja tegemised, kiirrünnakud ja laud kontrolli all hoida ning seeläbi ennast hakata hästi tundma. Mis skoor teisel poolajal tablool näitab, see on siis juba teine jutt.

 

Eesti koondis on Tartus juba neljapäeva pärastlõunast. Trenni tehti neljapäeva õhtul, reede hommikul jäeti vahele ja värskendati vaimu, siis treeniti reede õhtul kell 18 ja suheldi pressiga kell 19 ning viimane mängueelne treening oli TÜ Spordihoones täna kell 11-12.

 

"Mehed on rahulikud," hindas Sokk eilse treeningu järel pressile.Tervise poolest ei ole ühelgi koondislasel midagi erilist viga, ehkki pisivigastused kummitavad pea iga tippsportlast. Meeste vaimne häälestus on igatahes tugev. "Eks need võidud ole mõjunud. Kui kolm (võitu - toim) saad, siis tahad juurde.“

 

Sokk jätkas: "Peame lauas olema aktiivsemad, teame, et low-post mängus on nad osavad. Pallikaotusi tuleb vältida, ei tohi lasta neil kiiresse joosta. Eks ole teada, mis nende tugevused on.“

 

Ka Poola treener Mike Taylor tunnistas, et täna on ees suur mäng. „Meie asi on oma mängu mängida, siis oleme tugevamad ja võidame. Teame Eesti tugevusi ja nõrkusi, ega siin mingit kosmoseteadust ei ole. Sport õnneks on täis ootamatusi – nagu tõestas ka meie viimane kodune suur allajäämine Valgevenele, nii et ootan põnevusega, mis täna saab. Poola kaks korda järjest reha peale tavaliselt ei astu.“

 

Meeskondade suurimaid statistilisi erinevusi senise viie mängu põhjal on lauavõitlus - see keskmiselt 35-29 Poolale. Korvisöödud 17-17, pallikaotusi meil 14, Poolal 16. Kahepunktivisked Poola kasuks 58 vs 53 %, kolmesed Eesti kasuks 37 vs 31 %, vabavisked Poola kasuks 81 vs 71 %.

 

Rain Veideman Eesti edukaimana on toonud 16,6 p+4,8 rs, Maciej Lampe Poola parimana 15,2+8 lp. Lublinis peetud mängus (mille kaotasime 64:78), tõi Lampe 17+11lp, Kristjan Kitsing meil 15+5 lp. Laua koatasime 26-39. Läbi aegade on Poola olnud parem mängudega 5-3.

 

Mängu kohtunikud on siit ja sealt: 

 

Ülekanne Delfi TV ja TV6 eetris algab praeguste plaanide järgi kell 19.50 ehk kümme minutit enne lahtiviset.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa