Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

2017 a EM-koosseis paigas. Kuniks pole sanktsioone...

18.09.2016

Hindele hea EM-valiksarja pakkunud Eesti kogus kolm võitu ja kolm kaotust, mis andis alagrupis teise koha, sest Valgevene kaotas viimases voorus üllatuslikult Portugalile 62:77 ja lõpetas sama saldoga (kaalukeeleks niisiis teise omavahelise mängu Reinar Halliku kaugvise). Viie võiduga alagrupi võitnud Poola pääses meie grupist ainsana EMile.

Valgevene oleks Portugali võites pääsenud maa korvpalli ajaloos esmakordselt EM-finaalturniirile. Kaotus tähendas, et edasipääsu üle sai rõõmustada hoopis Ukraina, kes eile tunnistas kodus Sloveenia paemust.

 

Eile teenisid EM-finaalturniiri pileti Island, Saksamaa, Poola, Ukraina, Gruusia ja Suurbritannia. Juba varem olid endale EMi vabapääsme taganud korraldajad Soome, Türgi, Iisrael ja Rumeenia ning eelmise aasta tulemuste põhjal Hispaania, Leedu, Prantsusmaa, Serbia, Kreeka, Itaalia, Tšehhi, Läti ja Horvaatia samuti käesolevast valiksarjast juba esimese viie vooru põhjal Belgia, Venemaa, Sloveenia, Montenegro ja Ungari.

 

Seega, võrreldes mulluse EMiga näeme tuleva aasta EMil Rumeeniat ja Ungarit. Seda muidugi juhul, kui FIBA ei rakenda sanktsioone nende riikide suhtes, kes pole täitnud ettekirjutusi/soovitusi ja kelle klubid osalevad Euroliigas või Eurocupis. Sõda sel rindel jätkub ning teoreetiliselt võib ka Eesti avaneda veel võimalus mõne riigi diskvalifitseerimise korral finaalturniirile jõuda.

 

Väljavõtteid individuaalsest statistikast:

 

Resultatiivsemad mängijad: Rashaun Broadus (Albaania) 19,8 p, Alex Laurent (Luxemburg) 19,5, Adam Hanga (Ungari) 19,4, Joao Gomes (Portugal) 19,3, Jusuf Nurkic (BIH) 19,3, David Vojvoda (Ungari) 19 +. Rain Veideman pingereas 13. - keskmiselt 15,8 p.

 

Lauas olid kaks edukamat Nurkic (13,5) ja Gomes (10 lp). Korvisöötude skaalas ees Goran Dragic (Sloveenia) 8,4, Georgi Tsintsadze (Gruusia) 6,8 ja Ludvig Hakanson 6 rs. 11. kohal Veideman 4,3 ja 15.-18. kohal Sten-Timmu Sokk 4,2 rs. Vaheltlõigete poolest Martin Dorbek kolmas-neljas 2,5 vl.

 

Kahepunktivisked Veidemanil 53,3 %, mis andis 14. tulemuse, kolmesel Martin Dorbek ja Indrek Kajupank 50 %-ga jagamas 9.-14. kohta, nad tabasid vastavalt 14/7 ja 12/6. Vabavisked: Veideman 85,2 % (27/23) ja see on 13. näit.

 

Pildil: Mänguvankrit vedanud Sten-Timmu Sokk jõudis turniiriks heasse vormi. Nüüd on vaja puhata, et olla taas valmis vaimu- ja füüsist nõudvaks klubihooajaks.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa