Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Mailis Pokk alustab hooaega Saksamaa tippklubis Kelternis

19.09.2016

Eesti parimaid naismängijaid Mailis Pokk liitus suvel Saksamaa naiste Bundesliga (DBBL) tippu kuuluva Grüner Stern Kelterniga ning alustab seal sel laupäeval hooaega. Ühtlasi püüab klubi läbi kvalifikatsiooni pääsu FIBA Eurocup’i.

Mailis Pokk sõnas 2015 a talvel EKLi kuukirjale, et tema kindlaks sihiks on läbi heade esituste saada korralik leping välismaale. Pärast seda kinnistas Pokk oma liidristaatust 1182 Tallinna ridades ning seejärel ka Eesti koondises. Tema minek Saksamaale oli igati teenitud ja loodetud. Loe ka kõnealust lugu EKLi kuukirjast - SIIT.

 

24-aastane Pokk (186 cm) tuli kahel viimasel aastal 1182 Tallinna koosseisus Naiste Korvpalli Meistriliiga võitjaks. Kevadises playoffis tõi Pokk keskmiselt 28 minutiga 20,8 punkti, 8,6 lauapalli ja 1,4 korvisöötu. Eesti-Läti Naiste Ühisliiga kogunes 22 mängu ja keskmiselt 26 minutiga tema arvele 13,6 p+4,7 lp+1,9 rs. Kahepunktivisete tabavus 47 %, kolmesed 38 % ja vabavisked 76 %.

 

Käesolevas EM-kvalifikatsioonitsüklis on Mailis Pokk neljas mängus keskmiselt 21,5 minutiga toonud Eesti kasuks 8,5 p+2,3 lp. Valiktsükkel lõppeb novembris kahe mänguga võõrsil - ees ootavad Holland ja Horvaatia.

 

Keltern lõpetas eelmise hooaja Saksamaal kõrge neljanda kohaga. Veel hooaeg varem oldi madalamas liigas, kus tuldi 2015 a kevadel teiseks ja lunastati nii pääse Bundesligasse. Mullu jõudis Keltern ka Saksamaa karikafinaali.

 

Võrreldes mullusega on klubis olnud suured liikumised – vahetunud on kõik leegionärid, seejuures on lahkunud ka hõimukaaslane, soomlannast tagamängija Linda-Lotta Lehtoranta. Olulisematest on jäänud peatreener Christian Hergenroether, kes töötanud Kelternis peatreenerina aastast 2014.

 

Koosseisu kuulub välismaalastest lisaks tartlannale kaks tugevat serblannat, kaks ameeriklannat ja üks Belgia kodakondne.

Ligamängud algavad niisiis laupäeval 24. septemberil, mil võõrsil on vastaseks Saarlouis.

 

FIBA Eurocup’i kvalifikatsioonis minnakse vastamisi tugeva Tšehhi klubiga Valosun KP Brno – mängud peetakse 6. ja 12. oktoobril. Kui kahe mängu kokkuvõttes õnnestub peale jääda, minnakse eurosarjas ühte alagruppi hispaanlaste Girona, belglaste ja Merike Andersoni Castors Braine’i ning portugallaste Uniao Sportivaga. Seega – kui hästi läheb, mängivad mõlemad meie eurosarja-eestlannad ühes alagrupis.

 

Siinkohal ka üsna värske usutlus Mailis Pokiga.

 

Kuidas see pakkumine sinuni jõudis? Soov välismaale minna oli kindel sul juba üsna ammu?

Jah, olen välismaale tahtnud minna paaril viimasel aastal, aga õpingud jätsid mind Eestisse ja seda olemist pikendas õlavigastus ning selle operatsioon.

Pakkumine jõudis minuni läbi minu agentide, kes teevad oma tööd, et saaksin endale võimalikult hea koha mängimiseks.

 

Kusagil oli kirjas, justkui oleksid sa seal klubis tsenter; tegelikult - ma loodan, nii siiski ei ole...:))?

Ei ole tõsti. Pigem mängin positsioonil neli ehk ääremängija positsioonil. Samuti kasutatakse mind kolme peal.

 

Kirjelda pisut praegust klubi ettevalmistust. Millised mängijad on sinu kõrval?

Ettevalmistus on kestnud juba varsti kolm nädalat siin kohapeal. Võistkonnas on kümme mängijat (jaanuaris lisandub üks mängija, kes naaseb pärast põlvevigastust). Neist kuus on välismängijat ning neli sakslast

 

Te peate ka Eurocupi kvalifikatsiooni Brnoga, mis otsustab, kas saate liigasse. See on küllap ülioluline verstapost hooaja alguses?

Just, esimene mäng on 6. oktoobril kodus ning siis sõidame Brnosse 13. oktoobril. Võitja selgub punktide põhjal. Kui võidame, saame Eurocupil edasi alagrupi mängudele, kus saame mängida ka Merike Andersoni Braine'i vastu.

 

Brno on ilmselt üsna sitke vastane?

Jah, Brno on küllaltki kõva vastane, kuid arvan, et meie võimalused on head, et neid võita.

 

Kas treeningud on harjumatud, teistsugused? Oled hästi kohanenud uute nõudmistega?

Treeningute intensiivsus, pikkus ning raskus on hoopis teine kui mujal, kus olen mänginud-treeninud. Hommikused treeningud on kaks ja pool tundi pikad ning õhtused kaks tundi.

Treeneril on oma mängutaktika ja -filosoofia, mis taas erineb minu mõnestki viimaste aastate omast. Aga igal treeneril ongi oma käekiri.

 

Ma arvan, et kohanemine läks mul kiirelt. Esimestel päevadel oli muidugi päris raske. Siin ei antud sisseelamise aega vaid kohe esimesest minutist väljakul pidime valmis olema väga intensiivseks treeninguks.

 

Saksa keel?

Saksa keel on selge ning tänaseks taas tuleb ladusalt välja (Pokk mängis mõned aastad tagasi hooaja TSV/1880 Easserburgi võistkonnas). Esimesed päevad võttis natuke harjuda, sest ma polnud kolm aastat igapäevaselt seda rääkinud.

 

Millised on elutingimused?

Elutingimused on väga head. Meil on korter kahe Belgia mängijaga koos. Saal on 7 minuti jalutuskäigu kaugusel. Jõusaali peab küll sõitma kõrvallinna, aga see võtab ka vaid umbes kümme minutit aega.

 

Millised on naiskonna eesmärgid?

Naiskonna esimene eesmärk on kindlasti Eurocupi kvalifikatsiooniringist edasi saada. Teiseks ning kolmandaks on võita Saksamaa karikavõistlused ning Saksamaa meistriliiga kuldmeldal. Madalamaid eesmärke pole...

 

Kõrged sihid. Aga millised eesmärgid ja kui kõrge lati oled endale seadnud. Isiklikud eesmärgid uues klubis, tugevas välisklubis?

Minu eesmärk on treenida ning mängida võimalikult, maksimaalselt hästi ning oma võimetele vastavalt. Vaja on teenida välja oma mänguaeg ning kanda vastutavat rolli siin võistkonnas. Sihid olen siin seadnud kõrged endale.

 

Koondises novembris?

Jah, ikka!

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa