Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kristjan Kitsing, Estudiantes Concordia

Kristjan Kitsing valmistub Argentina liiga pühapäevaseks avalöögiks

24.09.2016

Hetkel on Argentinas kevad. Tärkamise aastaaeg alles kogub hoogu. Reede kella 17 paiku (mis Eesti aja järgi oli kell 23 õhtul) oli Concordias, Kirde-Argentinas sooja vaid 18-19 kraadi. Ajavahe on meil Concordiaga kuus tundi, nende jaoks elame me tulevikus.

Argentina kui korvpalliriik tekitab respekti ja lugupidamist, kuigi me sest liigast palju ei tea. Riik, mille koondis tuli 2004 a olümpiavõitjaks ja esines südilt ka viimasel olümpila Rios, ei saa olla kuidagi kehva liigaga. Seda liigat ongi võrreldud tugevuselt  Euroopa parameetrite järgi Saksamaa või Prantsusmaa liiga teise poolega, õigem oleks ehk öelda Poola liiga tasemega.

 

Ses liigas mängis viimased hooajad kuldse koondise kangelane Fabrizio Oberto, siin on viimase viie aasta sees mänginud OM-tšempionid Carlos Delfino ja Andres Nocioni ning siit on tuule tiibadesse saanud Manu Ginobili ja Luis Scola. Muuseas, hooaega alustamas on siin ka kaks soomlast, kellest nimepidi peaks Eesti korvpallisõber teadma koondiseski esinenud Samuel Haanpääd.

 

Argentina meistriliiga uus hooaeg algab pühapäeval 25. septembril, mis võõrsil minnakse vastamisi ühe konverentsi favoriidi Regatasega. Vähem kui kaks päeva enne lahtiviset tegime koondises tubli tsükli teinud Kitsinguga veidi juttu, Facebooki teel. Enne kella 18st trenni oli meil selleks aega vaid 25-30 minutit.

 

Jõudsid esmaspäeval Concordiasse? Kuidas reis kulges?

Jõudsin esmaspäeval, jah. Reis läks tõrgeteta, kokku 32 tundi. Väsitav. Eks ma nüüd vaikselt sulandun sisse siinsesse elurütmi.

 

Vaatasin et täna on teil vaid 18 kraadi sooja, aga lähipäevil läheb aina soojemaks. Saabusid ikka kevadesse?

Jah. Iga päevaga läheb järjest soojemaks. Hommikud on veel jahedad, aga päeval on ikka juba väga palav.

 

Oled jõudnud tutvuda klubiga, treeningprotsessiga, organisatsiooniga. Palun kirjelda seda.

Klubi nagu klubi ikka. Trennid on pikemad kui tavaliselt olen harjunud. Miinuseks on see, et treenerid ja füsio ei oska inglise keelt eriti. Nii et teised mängijad tõlgivad mulle jooksvalt.

 

Kohanemine, aklimatiseerumine - kuidas see on sujunud? Eriti EM-tsükli järgse väsimuse foonil?

Ajavahe annab veel kergelt tunda. Hommikul läheb uni vara ära ja õhtul hakkab 18-19 paiku väsimus tulema.

Trennid aga on üsna hilised siin, kohalikku aega ca 20 umbes algavad tavaliselt. Eks trennis olen ikka ärkvel, aga väike väsimus on peal.

 

Mitu trenni oled kaasa teinud? Saad pihta, mis mängufiloosofia seal valitseb ja sellest, mida nõutakse?

Täna hommikul oli juba seitsmes trenn mul. Eks kaitse- ja ründereeglid vajavad aega, et kõik muutuks automaatseks, kuid siiani on kõik arusaadav.

 

Liigas on 10+10 ehk 20 tiimi ja playoffi peaks saama vist 12 paremat (6+6). Milline oli klubi eesmärk hooajaks?

Klubi pole eesmärkidest liigas rääkinud. Põhiasi, millest juttu, on, et kaitses oleks kõik korras. See on nende jaoks väga oluline.

 

Räägi enda mõtetest. Isiklikud eesmärgid hooajaks?

No enda eesmärk on saada nii palju kogemusi kui võimalik, kõikvõimalikke - olgu positiivseid või negatiivseid. Tuleb anda endast parim ja olla klubile vôimalikult kasulik. Siis olen ka rahul.

 

Kas leping on tehtud kevadeni?

Leping on kevadeni küll, aga jôulude ajal on kahenädalane periood, kus pooled võivad lepingu lõpetada.

 

Kuidas on lahendatud eluaseme küsimus

Hetkel elan hotellis. Lähipäevil peaks saama korteri kesklinna saali lähedale.

 

Kas reisite mängudele bussiga või lennukiga? Riik on ju suur ja lai...

Ei oska öelda. Eks seda öeldakse enne minekut, aga esimesele mängule tuleb ette võtta kuuetunnine bussireis.

 

Esimene mäng võõrsil Corrientese Regatasega. Kas tead aimata, mis ülesanded ja palju mänguaega sind võiks oodata?

Ei oska seda küll öelda. Pole veel vastast skautinudki. Eks see toimub laupäeval.

 

Lõpetuseks, kuidas vorm on, pärast kaks ja pool kuud kestnud EM-tsüklit?

Vorm on hea.

Aga meeskonnakaaslased hoiatavad kuuma novembri-detsembri eest, mil mõnikord võib saalis olla 35 kraadi. See saab raske olema, arvan.

 

Ma väga tänan. Head õhtut!!

Tänan.

 

Küsis Aldo Maksimov

 

*       *       *

944 a loodud Estudiantes mullu Argentinas play-offi ei pääsenud - meistriliigas koguti põhiturniiril 27 võitu ja 29 kaotust. Nii jäädi oma konverentsis seitsmendaks ja kokkuvõttes 13. kohale. Mõlemas konverentsis mängib kümme tiimi (kokku niisiis 20 klubi) ning konverentsid on jagatud printsiibil põhi ja lõuna. Klubis tegeletakse mitmete spordialadega.

 

Klubi peatreener on argentiinlane Hernan Laginiestra. Koosseisus on hetkel 12 meest, kellest kolm on välismaalased - lisaks Kitsingule ameeriklased Dar Tucker (28a-193cm) ja Jordan Henriquez (27-211) ning kuubalane Javier Justiz (23-210). Rohe-valges võistlusdressis mängiv Estudiantes mängib 1610 pealtvaatajat mahutaval El Gigante Verdel.

 

Concordia, Entre Rios' provintsis on elanikke ca 172 000. Kõige kuumemad kuud sealmail on meie talvel ehk alates novembrist märtsini, mil keskmine temperatuur päeval kõigub vahemikus 27-32 kraadi. Hetkel on Argentinas kevad.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa