Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Rait-Riivo Laane (Foto: Siim Semiskar)

Rait-Riivo Laane alustab hooaega Kreeka A-2-s Ethnikose särgis

30.09.2016

Sel suvel Eesti korvpallikoondises varumängujuhi rolli täitnud Rait-Riivo Laane liitub Kreeka tugevuselt teises liigas (A2) mängiva Piraeuse Ethnikose klubiga. Seni mängis Laane TTÜ meeskonnas, enne seda oli ta aastaid Rapla meeskonna tuumikus.

Laane Facebooki lehel seisab, et lepingu kinnitamiseks on vaja läbida veel meditsiiniline ülevaatus.

Ethnikos jõudis mullu A2-liigas poolfinaali, kus jäädi Patrase Promitheasele.

 

Suuri saavutusi sadamalinna klubil ette näidata pole. Arusaadavalt tuleb Ethnikosse suhtuda kui Olympiacose väikevenda. Pireus on küll justkui Ateena osa, kuid selgelt ka erinev piirkond erineva subkultuuri ja rahvusliku koostise poolest. Välismaalasi on siin enam kui Ateena kesklinnas - ikkagi sadamapiirkond.

 

23-aastase ja 179 cm pikkuse Laane esimene ametlik mäng peaks uue koduklubi särgis olema 8. oktoobril, kui kohtutakse kunagise suurklubi Ateena Panioniosega. Mängude kalender asub lingil - SIIN.

 

TTÜ korvpallimeeskond kirjutas oma Facebooki lehel, et pärast Laane ja Kristjan Kitsingu välismaale siirdumist pole meeskonnal kerge, aga nüüd otsitakse mõnda mängijat juurde. "Uue mängijaga peab läbirääkimisi klubi peatreener Rait Käbin, kelle sõnul on Kitsingu ja Laane kaotused mõjutanud meeskonda palju. Samas on klubil hea meel, et mehed riburadapidi välisklubidesse liiguvad," seisis teates.

 

Hiljutisel EM-valikturniiril piirdus Laane panus küll varumehe rolliga. Ta pääses platsile neljas kohtumises ja mängis keskmiselt 6,6 minutit, viskas 0,5 punkti, haaras 1,5 lauapalli ja jagas 1,5 resultatiivset söötu mängus.

 

Alexela KMLis mängis Laane läinud hooajal keskmiselt ligi 34 minutit ja tõi selle ajaga 12,6 p+3,5 lp+6,3 rs. Tema kahesed 49 %, kolmesed 39,5 %, vabavisked 84 %. Triobet BBLis olid arvud vastavalt 33 minutit, 9,9 p+3,1 lp+6,6 rs (2p 45 %, 3p 37 %, vv 78 %).

 

Hetkel näib, et Ethnikose koosseisus on vaid vähetuntud kreeklased. Leegionäre pole, kuid võibolla klubis mille nimi on Ethnikos, ei peagi välismaalasi olema. Laane ses mõttes oleks juba erand. Viimases kontrollmängus tegi Pireuse klubi eest skoori vaid seitse mängijat, elavjõudu seega on juurde tarvis.

 

Meeskonna peatreener on Giorgos Kalafatakis. Ethnikose koduhall on Panagiotis Salpease Gymnasium, mis mahutab ametlikult vaid 1000 pealtvaatajat. Meeskonna võistlusvorm on sini-valge - liputoonides ethnikos.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa