Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Bagatskis: tunnen ja tean eestlasi

Bagatskis: mees kahe posti otsas

01.02.2015

VTB Ühisliigas võõrustab BC Kalev/Cramo pühapäeval kell 17 Nižni Novgorodi. Tänavu Euroliigas debüteerinud meeskond jõudis üle noatera TOP 16 turniirile, kuid on sealgi juba näidanud suurepärast mängu. Selle hooaja tõeline komeet ning selle taga on suuresti Läti strateeg Ainars Bagatskis.

Vene meedia rõhutab, et NN mängijate arengut hooaja jooksul on lihtsalt lust jälgida. Iga mäng lisab kogemusi, enesekindlust ja meisterlikkust, mis kasvavad muinasjutulise kiirusega. On uskumatu, et viimastes mängudes korvi all täielikult domineerinud valgevenelane Artjom Parahhovski, mees, kelle Eesti koondis poolteist aastat tagasi rajalt maha võttis, kirjutas Õhtuleht.

 

Ja kuidas saadakse nii heaks? Kaotusi ei põeta ning võitude korral ei tõusta pilvedesse. "Okei, tubli võit, aga täna oli hetki, kui mängisime kaitses kohutavalt. Homme kell seitse on trenn...," teatas Bagatskis pärast Efesele 109 punkti ladumist.

 

Bagatskis: mõtleme EMi võitmisele!

Bagatskis eestlaste pärast EM-valikgrupis väga ei pabista, edastab aga Delfi, sest ta teab kõiki meie mängijaid ning ambitsioon on palju suurem, kui Eesti alistamine. Pealegi kinnitas Bagatskis detsembris Basket.ee-le, et kogu mõttetöö kulub maikuuni Venemaa esindusklubi mängude ettevalmistusele, treeningutele ja mängudele. Läti koondis tuleb seejärel. Mitte et see vähemtähtis oleks.

 

"Koondise ettevalmistuse osas on päris paljud asjad juba paigas," sõnas treener eile Delfile. "Eestiga kohtume alagrupi viimases voorus ja teoreetiliselt on meie jaoks kõik selge. Kuidas võita mitte ainult Eestist, vaid kogu turniir! See on teooria, mis praktikaga väga tihti siiski kokku ei lähe," rääkis Bagatskis. (Eesti kohtub Lätiga ka kontrollmängus Tbilisis augusti esimeses pooles – toim.).

 

NN-i edu üle lätlane üllatunud pole ja tegelikult on meeskonnal veel reserve. "Eesmärk oli luua meeskond, kes mängib vastasele ebamugavat ja ettearvamatut korvpalli. Osaliselt on meil see õnnestunud ja edu on tulnud raske tööga. Euroliigas võime samuti kõiki võita. Ma arvan, et meil ei ole piire.“

 

Euroliigas käib kõrge mäng

Ta jätkas: „Väljakul mängivad elus inimesed, mitte lepingud ja nimed. Ei pea muretsema ja põdema, kelle vastu sa mängid. Selge, et meil ei ole Euroliigas koosseisu osas mitte kellegi ees eelist, kuid saame hakkama. Ja me üritame mängu nautida!"

 

VTB Ühisliigas jagab NN Himkiga teist-kolmandat kohta, mõlemal on võite 14, kaotusi kaks. Eespool on CSKA (16-1). Euroliiga F-vahegrupis on NN hetkel viies. Eeldusel, et CSKA ja Olympiacos ennast kindlalt veerandfinaali mängivad, käib võitlus järelejääva kahe koha nimel ilmselt Ülkeri ja Efes Pilseni (3-2) ning NN ja Vitoria (2-3) vahel.

 

Eeloleval reedel kohtub NN võõrsil Malaha Unicajaga. Taas on Bagatskisel ja Ko-l põhjust loota võitu, sest Unicaja pole päris see, kes oma parimatel aastatel ning vahegruppi on Andaluusia klubi alustanud viie kaotusega.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa