Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Mait Peterson jõudis Saku KK-st Bologna Virtuse ridadesse (lisatud Taavi Vilba kommentaar)

15.10.2016

Itaaliasse on siirdunud järjekordne Eesti noormängija, 14-aastane Mait Peterson Saku Korvpalliklubist. Ta on nüüd ametlikult Bologna Virtuse U15 meeskonna liige.

Kirjade järgi on Mait Peterson sündinud 19. märtsil 2002 ning on Bologna Virtuse kodulehe andmeil 199 cm pikk. Leping on tehtud mitmeks aastaks.

 

Täna kirjutas Korvpalliakadeemia Tallinna Kalev treener Eduard Beilinson oma Facebooki seinal: "Nonii, üks noormees on jõudnud üsna motiveerivasse seltskonda. Mait nüüd siis korvpalliklubi Bologna Virtuse ridades! Kuu aja ja korralike makaronide toel ka 4 cm kasvu juures!" Link ka: http://www.virtus.it/campionato/2016-2017/under-15

 

Palusime Eduard Beilinsonilt lisateavet, ta vastas. - "Mait Peterson on Saku Korvpallikooli kasvandik. Treener on Taavi Vilba, isa (Sven Peterson) sootuks muusikainimene. Mait mängis hooajal 2015/2016 meie KA Tallinna Kalev U14 võistkonnas EYBL-s. Poiss ise on väga tubli ja hakkaja. Juulis, Erkmaa suvekursusel mõõtsime talle 196 cm. Kui ta vahepeal kasvas, nagu isa kirjutab, siis on täitsa võimalik, et ongi 199."

 

Mait Petersoni treeneri Taavi Vilba saime kätte õhtupoolikul. Tema iseloomustus noore mängija kohta on ka allpool:

"Tegelikult on ta kasvanud stabiilselt. Oli septembri alguses juba selles pikkuses enne kui ta Itaaliasse läks. See pikkus peaks olema tossudega.

Võin eksida mäletamisega, aga treeningutega alustas ta kuskil teises klassis. Alustas Markko Arro käe all, oli seal aastakese ja viimased viis aastat olen mina teda treeninud. Ta on mul ainus poiss Sakus, kes elab küll meie vallas, kuid käib koolis Tallinna muusikakeskkoolis, tema erialaks on klaver. Aastaid ongi ta ta treeningutel käinud nii, et jagab muusikat ja korvpalli.

Ta on väga hästi treenitav poiss, tark, võtab uued oskused kergelt omaks. Väga hea viskega. Füüsiliselt on veel nõrk. See on tingitud ilmselt sellest, et igal aastal on ta trennidesse jõudnud heal juhul 50%. See pole tingitud sellest, et ta ei viitsiks..., aga nagu öeldud, jagas klaverit ja korvpalli omavahel ning koolipäevad olid lihtsalt väga pikad.

On väga tubli ja asjalik poiss. Kindlasti ta pääses õigel ajal välisklubisse, sest treeningkoormusi oli tema puhul kindlasti vaja tõsta, et areng jätkaks.

Ta jäi silma Erkmaa suvekursusel ja Virtus polnud ainus variant. Teine variant oli Livorno kah Itaalias. Potentsiaali tal on ja loodetavasti läheb kõik õnneks.

Klaveri kohta ei teagi nüüd täpselt... Õpinguid aga jätkab mingis kohalikus koolis Itaalias ja ka e-õppe kaudu Tallinna Muusikakeskkoolis."

 

Bologna Virtuse süsteemis mängib ka U16 koondise üks liidreid Mikk Jurkatamm.

 

Virtus U15 alustas maa tšempionaati võiduga võõrsil Piacenza üle 79:76. Homme võõrustatakse San Lazzarot. Kas Peterson ka mänguaega saab, eks seda ole näha.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa