Rait-Riivo Laane

Ethnikos võitis ja tõusis tabelis jagama neljandat kohta

30.10.2016

Eesti korvpallikoondislase Rait-Riivo Laane koduklubi Pireuse Ethnikos sai Kreeka esiliigas 93:68 võidu Heraklionini klubi Irakleio OAA üle.

Laane arvele jäi seitse punkti, Ethnikose parim oli 23 silma visanud Nikos Kokkalis.

Kolmas võit Pireuse klubile järjest. Seis kujunes veerandite kaupa: 19-12, 47-33, 68-47, 93-68, Kreeta saare klubil mingit võimalust ei tekkinudki. Nagu tavaks saanud, oli Rait ka täna algviisikus ning panustas võitu 23 minuti jooksul 7 p, 3 reb, 1 st ja 3 rs. Ethnikose meeskond viskas täna väga hea tabavusega, 2p visked 29/19 ja 3p visked 29/15.

Ethnikos on Kreeka esiliigas saanud kolm järjestikust võitu, millega jagatakse neljandat kohta. Järgmises voorus minnakse 5. ovembril vastamisi kahekordse Kreeka meistri (1928 ja 1935) Thessaloniki Iraklisega, kel kirjas neli võitu.

Veel aastal 1996 jõudis Iraklis Kreeka karika finaali ning 1995 FIBA Europe Cup’i poolfinaali. Meile teadolevatest m,ängijatest on klubi palgal Ronaldas Rutkauskas.