Mailis Pokk tänases mängus kaasa ei teinud

Keltern lõi võõrsil Castors Braine'i (loe: Poki klubi võitis Andersoni oma)

10.11.2016

FIBA Eurocupis oli täna ajalooline hetk, kohtusid kaks eestlannade koduklubi. Castors Braine (Belgia) võõrustas Rutronik Stars Kelternit (Saksamaa). Ehk Merike Andersoni koduklubi versus Mailis Poki naiskond.

Edu saatis võõrsil mänginud Kelternit, mis tabeliseisu muutis veelgi intrigeerivamaks. Kelterni võidunumbrid Belgias olid 68:62 (36:31). Mängukäik oli käänuline, sest külalised pöörasid avaveerandi kaotuse 13:19 järgneva 20 mänguminuti jooksul võiduks 59:43. Viimase veerandi võiduga 19:9 tuli Braine siiski lähemale.

Meie naised paraku kandvat rolli ei etendanud täna: Mailis Pokki üles ei antud, sest teda on viimasel ajal vaevanud põlvevigastus. Merike Anderson osales üle tosina minuti ent skoori ei avanud. Uuesti kohtuvad naiskonnad 14. detsembril Saksamaal, küllap siis on meie mängijate panus ka kõrgem.

Lauas oli parem Braine 41-35, pallikaotusi tegi Braine 19, Keltern 14. vaheltlõikeid sooritas Keltern 11 Braine'i 7 vastu. Kaheseid tabas paremini Braine - 52 vs 33 %, kolmeseid Keltern - 33 vs 14 %, vabaviskeid Braine 62 cs 52 %.

Basket.ee võttis mängujärgselt ühendust Mailis Pokiga, kes pole juba mitmes Kelterni järjestikuses kohtumises kaasa löönud. - Miks?

Mailis Pokk: "Olen põlvevigastusega väljas. Seepärast pole paar viimast mängu mänginud - ühtekokku viimased kaheksa  päeva. Järgmine nädal saan treenima hakata võistkonnaga."

Pokk lisas, et oli võistkonnaga täna Belgias kaasas ja võõrsilvõidu üle on rõõm väga suur. Ta lisas enda seisundi kohta: "Nüüd esmaspäevat liitun võistkonna trennidega ning peale seda saan juba mängida. Jätan vahele veel vaid pühapäevase Saksa liiga mängu. Peale seda olen rivis tagasi. Ning põlv on juba märksa parem."