Rauno Nurger tegi säravalt resultatiivse mängu

Noortelt meestelt NCAA-s hea algus, Lass & Duquesne kaotasid (videod)

12.11.2016

Eile algas hooaeg NCAA-s. Kõrgeimal USA ülikoolitasemel olid meie noormeeste - Rauno Nurgeri ja Maik-Kalev Kotsari võistkonnad öösel edukad, Kadri-Ann Lassi Duquesne pidi aga eile tunnistama vastase paremust.

Võimsa võidu teenis Rauno Nurgeri ülikool Wichita State, kes alisas kodus South Carolina State'i lausa 85:39 (41:15).

Paari nädala pärast 23. sünnipäeva tähistav Nurger oli tuhandete poolehoidjate ees oma meeskonna parim, visates 16 minutiga 14 punkti (2p 4/3, 3p 2/1, vv 5/5). Lisaks kogunes vahetusest sekkunud keskmängija arvele 2 lauapalli, 3 korvisöötu ja 1 blokk. Veel 1 pallikaotus ja 1 isiklik viga.

Vaata mängu kokkuvõtet SIIT. Mängujärgne intervjuu Nurgeriga on SIIN.

Ööl vastu esmaspäeva kohtub WSU Long Beach State'iga. Kahe mängu vahele jääb napilt 48 tundi.

*       *       *

19-aastase Maik-Kalev Kotsari ülikool South Carolina võitis samuti kõrgeimas divisjonis kodus 85:76 Louisiana Techi. Kotsar kuulus algkoosseisu ning tõi 14 minutiga 4 punkti (2p 2/2, vv 3/0), võttis 2 lauapalli ja sooritas 1 vaheltlõike. Samas tegi ta ka neli viga.

Gamecocksi kodulehel märgitakse ära, et Kotsari debüütmängu esimesed punktid tulid tema esimesest puutest mängu esimesel veerandil. Järgmise mängu peab tiim ööl vastu esmaspäeva Holy Cross'iga.

Mängu kokkuvõte on SIIN.

Eile astus kõrgemais divisjonis platsile ka eestlanna Kadri-Ann Lassi naiskond Duquesne Dukes.

Vastu tuli enne hooaja algust tugevuselt seitsmendaks peetud Ohio State Buckeyesi naised, kes otsustasid mängu ära avapoolajaga, mis võideti 46:26. Kohtumise lõppedes näitas tabloo Duqesne'i 69:89 kaotust.

Algrivistuses platsile jooksnud Lass sai kirja üheksa punkti ja ühe viske blokeeringu, kuid langes viie veaga pingile.

Järgmise kohtumise peab Lassi naiskond juba homme, kui esimeses kodumängus võetakse vastu Lehigh ülikooli tiim.