Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Tiit ja Sten-Timmu Sokk

Aasta isa 2016 on Tiit Sokk

13.11.2016

Isadepäeva puhul Estonia kontserdisaalis toimunud Eesti naislaulu seltsi ja Eesti naisliidu korraldatud isadepäeva kontserdil kuulutati välja aasta isa, kelleks tänavu on Tiit Sokk.

Tiit Sokk meenutas oma kõnes, et laste sündides oli suurem koormus tema töö tõttu abikaasa õlgadel. "Alates 1992. aastast, kui lapsed olid vastavalt seitse ja kolm aastat vanad, kui kolisime Kreekasse viieks aastaks, siis olin täisväärtuslik isa ja mitte ainult," rääkis Sokk.

 

"Pidin tollal olema laiaprofiiline õpetaja – eesti keelt ja matemaatikat õpetama ja samas ka natukene treener olema," lisas ta, kuid kinnitas, et isana on poistel alati silm peal hoitud.

 

Täna on Tiit Sokk vanaisa kahele väiksele tüdrukule mõlema poja kaudu. "Praegu on laste jaoks A ja O muidugi ema, aga ajapikku vanisa roll kasvab." Veel toodi aasta isa sissejuhatravas kõnes ära, et Tiit Soku nimelises Korvpallikoolis on korvpalliõpetust ja õpetusi eluks saanud noored läbi 17 aasta.

 

"Pere on väga oluline olnud ja tänan neid selle eest," sõnas Sokk, et perekond on alati väga toetav olnud.

"Tahaksin tänada südamest selle tunnustuse eest neid inimesi, kes on minu kõrval olnud ja ma arvan, et ma olen ka nende kõrval ja nendele abiks," kinnitas värske aasta isa.

 

"Lõpuks ometi on kõik inimesed aru saanud, et me teeme küll tööd selleks et oma lapsi üleval pidada, aga sellel pole mingit mõtet, kui meil ei ole aega tuttavaks saada, enne kui nad suureks kasvavad," rääkis oma kõnes president Kersti Kaljulaid. Tema sõnul oskavad tänapäeva inimesed põimida töö oma ellu sisse, nii et lapsed püsivad meie kõrval.

 

"Mulle tundub, et aasta isad läbi aastate on selle 21. sajandi tärkava peremudeli pioneerid," sõnas Kaljulaid, öeldes, et aasta isad on laste kõrval hoolimata sellest, kas ühiskonna olud on seda soosinud või mitte ning nende muutuste tuules tulevad ka uued 21. sajandi isad. "Kõik tööandjad peavad valmis olema selleks, et lapse haiguse puhul võtavad haiguslehe isad," rääkis Kaljulaid, kelle sõnul pole harukordne enam, et just isad jooksevad koosolekult õhtul lasteaeda pisematele järele.

 

Naisliidu esinaine Siiri Oviir ütles oma kõnes, et muutunud on ühiskonna suhtumine isaks olemisse ja laste kasvatamisse, kuna üha rohkem on neid isasid, kes soovivad häbenemata jääda koju isapuhkusele.

 

EKLi president Jüri Ratas lausus: "Tiit Sokk on tõepoolest oma tegemiste ja elufilosoofiaga olnud eeskujuks nii oma pegadele, kui paljudele neile, kes on tema korvpallikoolist läbi käinud. Mul on äärmiselt ha meel, et Tiit paljude teiste Eestimaa tublide isade kõrval saab seista selles austusväärses reas ning minu hinnangul on ta seda küllaga väärt. Tiit Sokk seisab peatreenerina Eesti korvpallikoondise kaptenisillal, treenib samas noori ja suudab selle kõrvalt olla ka pühendunud isa ja vanaisa. Tavaline perekond, tavaline isa nagu Tiit oma tänukõnes ütles, tavaline - see ongi erakordne."

 

EOK president Urmas Sõõrumaa lausus Delfi vahendusel: „Sportlasi peetakse üldjuhul eeskujudeks, kes innustavad inimesi oma tervisliku ja sportliku eluviigiga, sihikindluse ja tahtejõuga. Tiit Sokk on saavutanud spordis maksimaalse, ta on tulnud olümpiavõitjaks ja tema eeskuju spordis innustab siiani paljusid. Täna Tiit Sokule omistatud aasta isa tunnustus laiendab sportlaste rolli eeskujuna olulisel määral."

 

Isadele pühendatud kavaga astusid kontserdil üles tütarlastekoor Ellerhein, Eesti koorijuhtide naiskoor, vanalinna muusikamaja tütarlastekoor ja Linnateatri näitlejad. Kava koostas ja kontserti juhtis Riina Roose.

 

Muuseas, teisipäeval (15. nov) on Tiit Sokul sünnipäev, ta saab 52.

 

ERR, Basket.ee

 

Foto: Pojad Sten-Timmu ja Tanel Sokk Tartus jaanuaris 2016.

Aasta isa 2016 - 13. novembril 2016 Estonia kontserdisaalis.

Aastaid tagasi...

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa