Siim-Sander Vene ja Erik Keedus

Vene tegi Piiteris kõvasti skoori, Kangur ja Varese tõusid kaheksandaks

13.11.2016

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Nižni Novgorod jäi VTB Ühisliigas võõrsil 88:101 (45:50) alla Peterburi Zeniidile, eestlane tegi enda sünnipäeval aga hiilgemängu rünnakul - 27 silma temalt.

Vene viibis väljakul koguni 37:49 ning viskas meeskonna parimana 27 (2 pv 13/7, 3 pv 9/4, vv 1/1) punkti, võttis 5 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu, tegi 2 vaheltlõiget ja 3 isiklikku viga.

Lisaks Venele viskas Deandre Kane 22 ning Ilja Popov 16 silma. Zeniidile tõi Ryan Toolson parimana 28 punkti.

Vene arvel kuues mängus keskmiselt pealt 28 minutiga on 13,3 pt, 4,2 l ja 1,7 rs. Kahesed 54,3 %, kolmesed 39,3 %, vv 75 %.

*       *       *

Kristjan Kanguri koduklubi Varese Openjobmetis alistas Itaalia Lega A-s võõrsil Pesaro Consultinvesti 87:83 (38:30).

Kangur viibis väljakul 25 minutit ning viskas selle aja jooksul 2 (2 pv 2/1, 3 pv 1/0) punkti, võttis 3 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 1 vaheltlõike ning pallikaotuse ja 3 isiklikku viga. Varese suurimaks skooritegijaks osutus Aleksa Avramovic 21 punktiga, Pesarole tõi Jarrod Jones parimana 27 silma.

Hooaja kolmanda võidu teeninud Varese on seitsme vooru järel kaheksas ning kahest vastasest jagu saanud Pesaro hoiab 13. positsiooni. Juhib kohtumise vähem pidanud Milano EA7 Emporio Armani täisedu kuue võiduga.

Pireuse Ethnikos sai Kreeka A2-s väga väärtusliku võidu tabelis kõrgemal asetsenud AE Larissa meeskonna vastu tulemusega 85:77. Selle võiduga tõusti ka tabelis jagama kõrget neljandat kohta.

Laane koduklubi suutis tervet mängu dikteerida, olles koguaeg juhtija rollis. Laane statistilised näitajad: 29:34 min, 6 pt, 2 l , 5 rs. Kolmesed 2/1, vabavisked 4/3.

Järgmine laupäev sõidetakse mängima Doxa Pefkoni meeskonnaga, kellel on 2 võitu ja 4 kaotust.

Kristjan Kitsingu koduklubi Aarhusi Bakken Bears alistas Taani kõrgliigas suurelt 119:74 Randers Cimbra.

Olulise panuse võitu andis ka eestlasest leegionär. Algviisikusse kuulunud Kitsingu arvele kogunes 22 minutiga 15 punkti (visked väljakult 13/6) ja 6 lauapalli. Kitsingu +/- näitaja oli meeskonna parim +49.

Bakken Bearsi suurim skooritegija oli 19 punktiga DeVaughn Akoon-Purcell.

Kitsingu koduklubi hoiab liigatabelis viie võidu ja ühe kaotusega teist kohta. Randers (4/4) on kaheksa meeskonna hulgas viies.

Pildil: Rait-Riivo Laane on kuues mängus keskmiselt 26,5 minutiga toonud 8 pt, 2,7 l, 3,5 rs.