Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Naiste korvpallikoondis kogunes, et valmistuda kaheks viimaseks EM-tsükli mänguks (K. kell 16 Eesti-Soome)

15.11.2016

Korvpalli naiste rahvuskoondis kogunes esmaspäeval, et valmistuda kaheks viimaseks EM-valikmänguks võõrsil. Laupäeval 19. novembril algusega kell 19 mängitakse Zagrebis Horvaatiaga ning kolmapäeval 23. novembril Amsterdamis kell 20 Hollandiga.

Enne seda, kolmapäeval kell 16 võõrustatakse kinnises kontrollmängus Soome koondist.

Naiskond on esmaspäevast alates treeninud Tallinnas Saku Suurhallis. Treening oli täna hommikul ja on täna õhtul kell 17, samuti homme hommikul. Kell 16 algab samas kohas kohtumine soomlannadega, mis küll toimub suletud uste taga.

 

Eesti koondis läheb mängudele vastu koosseisus: Pirgit Püü, Maaja Bratka, Birgit Piibur, Janett Perv, Nele Laurimaa, Rosemary Rits, Laina Mesila-Kaarmann, Janeli Lilleallik, Liisi Sokman, Trine Kasemägi, Mariann Adelbert, Sandra Tael. Peatreener Jaanus Levkoi, treener Timo Oja, mänedžer Jörgen Kippel, füsioterapeut Harvis Mill.

 

Kui Eesti jaoks on mängus peamiselt sportlik uhkus ja au, siis mõlema vastase jaoks on kohtumised suure kaaluga. Kes pääseb Prantsusmaa kõrval alagrupist EMile? Hetkel on nii Hollandil kui ka Horvaatial kirjas kaks võitu ja kaks kaotust. Omavahelised mängud on peetud (1 : 1), seis on +5 Horvaatia kasuks.

 

Eesti koondise viib kahele viimasele EM-mängule Jaanus Levkoi, kelle jaoks saavad need kohtumised olema ka viimased naiste koondise peatreeneri ametis. Audentese SGst on Levkoi juba lahkunud Läänemaa korvpalli edendama, koondises on teatepulga üleandmine alles ees. Uus peatreener on uue EKLi juhatuse valida uue aasta algul.

 

Vastaste kohta lausus Levkoi: „Horvaatia on võistkond Euroopa esikümne piirimail. Ka teine vastane, Holland, on tugev koondis, heade pikkadega. Nendega oli meil siiski kõige tasavägisem mäng.“

 

Eesti-Prantsusmaa 30:22

Levkoi lisas: „Nelja esimese mänguga ei jäänud me häbisse, kuid miskit jäi alati puudu, et oleks tulnud esile meie parim võimalik esitus. Üldiselt mängisid tüdrukud väga tublilt.“

 

Muuseas, mõlemas mängus Euroopa viitsetšempioni ja Rio OMi neljanda Prantsusmaaga võitis Eesti viimase veerandaja tulemusega 15 : 11 ehk kokku 30 : 22. Omapärane fakt seegi ja üsna positiivne selline!

 

Et koondisest on mitu mängijat puudu (Mirjam Nikolai sel hooajal ei mängi, Annika Köster toibub endiselt raskest põlvevigastusest, Merike Anderson kutset ei saanud, puudu on ka Marit Maaring, Mailis Pokk ravib Saksamaal vigastust ), kaasas Levkoi tsükli lõppu lisaks kolm mängijat. Need on Sandra Tael, Mariann Adelbert ja Nele Laurimaa.

 

2017. a EM-kvalifikatsioon

Eesti seni peetud mängud ja parimad protokollist.

 

Prantsusmaa-Eesti 69 : 41 (43 : 16). Pokk 12 p ja 6 lp; Püü ja Anderson 7 p.

Eesti-Horvaatia 55 : 67 (35 : 37). Nikolai 13 p, Köster 12 p.

Eesti-Holland 63 : 66 (34 : 36). Nikolai 17 p ja 9 lp; Pokk 11 p; Anderson 8 p, 5 lp ja 4 rs.

Eesti-Prantsusmaa 47 : 76 (17 : 39). Nikolai 16 p, 9 lp ja 3 rs; Mesila-Kaarmann 9 p; Pokk 8 p.

19.11 Horvaatia-Eesti

23.11 Holland-Eesti

 

Tabeliseis:

Prantsusmaa 4 : 0

Horvaatia 2 : 2

Holland 2 : 2

Eesti 0 : 4 (punktid 206 : 278).

 

Individuaalne statistika: Nikolai 12,3 p, 6 lp ja 1,8 rs; Pokk 8,5 p; Anderson 6,3 p, 2,5 lp ja 2 rs; Mesila-Kaarmann 6,3 p; Püü 5,3 p, 2,7 lp ja 2,7 rs.

 

Pildil: mitme põhimängija puudumisel saab senisest veelgi vastutusrikkama rolli nopor mängujuht Birgit Piibur.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa