Võidurõõm: pärast Kingsi nappi paremust Bonni üle.

Kurbas ja Kings said eurosarjas emotsionaalse võidu

16.11.2016

Eesti korvpallikoondislase Tanel Kurbase koduklubi Södertälje Kings sai FIBA Europe Cupi alagrupiturniiril teise võidu, kui alistas koduväljakul Bonni Telekom Basketsi 90:89, vahendas Delfi Sport.

Kings kaotas avaveerandi koguni 17 punktiga ning oli poolajavileks suures kaotusseisus 41:59, kuid teisel poolajal suudeti järele võtta ja lõpuminuti alguses ka juhtima pääseda. Otsustava korvi tõi Kingsile neli sekundit enne lõpuilet Nicholas Spires, kasvatades vahe kolmele silmale. Lõppseisu vormistas Telekom Baskets vabaviskejoonel.

Head viskekindlust näidanud Kurbas kogus 33 minutiga 13 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 4/3). Võitjate resultatiiseimana viskas Toni Bizaca koguni 32 punkti (kolmesed 10/8!).

Kingsil on nüüd C-alagrupis 2 võitu ja 2 kaotust, Telekom Basketsile oli see esimeseks kaotuseks kahe võidu kõrvale. Belfius Mons-Hainaut on kolmest mängust võitnud ühe.

*       *       *

FIBA Meistrite liiga kvalifikatsioonis kahel korral Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna alistanud Aarhusi Bakken Bears avas FIBA kõrgeima sarja alagrupiturniiril võiduarve. Taani klubi oli koduväljakul 71:65 üle kevadisest FIBA Europe Cupi võitjast Fraport Skylinersist.

Võitu andis oma panuse ka Kristjan Kitsing , kes teenis mänguaega pea 15 minutit. Punktiarvet ta ei avanud, kuid sai kirja ühe ründelaua, ühe viskeblokeeringu ja ühe korvisöödu, vahendas Delfi.

Üleplatsimees oli võitjate poolel 24 punktiga Devaughn Akoon-Purcell.

Ühe võiduga viiest mängust on Bakken Bears alagrupis jätkuvalt viimasel 8. kohal. Üks võit on ka Iisraeli klubil Nahariya Ironi ja Sloveenia klubil Domzale Helios Suns. Fraport Skyliners jätkab kahe võiduga.