Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Laina Mesila-Kaarmann

Naiste koondis testis EM-vormi soomlastega (lisatud J.Levkoi)

16.11.2016

Enne viimaseid EM-kvalifikatsiooniturniiri mänge võõrsil pidas Eesti naiste koondis täna Saku Suurhallis kontrollkohtumise Soomega. Kui augustis suutsime põhjanaabreid kaks korda võita, siis sedakorda tuli organiseeritumalt tegutsenud Soomele alla vanduda 68:81 (37:37).

Olgu kohe öeldud, et erinevatel põhjustel on koondisest puudu eelmiste EM-"akende" põhiviisikumängijad Merike Anderson, Mirjam Nikolai ja Mailis Pokk, lisaks Marit Maaring. Nikolai on dekreedis ning Pokk ravib Saksamaal vigastust.

 

Esimene poolaeg kulges võrdselt. Kaitselauas jäime hätta, kuid õnneks leidub meie naiste koondises piisavalt mängijaid, kes on võimelised tabama keskpositsioonilt (4-6-meetrilt). Silma torkas rünnaku kohatine juhuslikkus. Esimesele vaheajale 16:18 kaotusseisus.

 

Teisel veerandi algupoole õnnestus Eestil viiepunktirünnak - Birgit Piibur tabas esmalt kaugelt, samal ajal tehti korvi all viga meie pikkadele ning lahtissöödust tabas kaks punkti ka Laina Mesila-Kaarmann - Eesti ees 29:23. Suurim edu oli meil 33:27, poolajaks saabus siiski viik 37:37.

 

Ka kolmandal veerandil vaheldus viigiseis (44:44). Soomlased said paremini hakkama üks-üks olukordades ja läksid kolmesest ette 51:46. Ometi, Janeli Lillealliku kaugvise tõi peagi tabloole taas viigi - 55:55. Viimasele veerandile seisul 55:57.

 

Viis minutit jäi mängida, kui Soome suuresti tänu kaitsele saavutas edu 67:61. Nende agressiivsus, surve, füüsiline vastupidavus pääses maksvusele. Nii tekkis ka meil ründes ja kaitsest ridamisi paar saatuslikku eksimust ning vahe rebenes 8-9 punktile. Lõpus sai Soome juba lihtsamaid korve ja vahe oli saalist lahkudes 13 silma.

 

*       *       *

Soome oli lauas parem 43-28 (ründelaud 13-8), korvisöödud 14-14, pallikaotusi meil 13, Soomel 16. Kahepunktivisked Soome kasuks 59 vs 41 %, kolmesed samuti Soome kasuks 38 vs 33 % (ehk 24/9 vs 12/4) ning vabavisked Eesti kasuks 94 vs 50 % (meil 17/16).

 

Hea minekuga tabanud Laina Mesila-Kaarmann tõi 25 pt+4 l (19/11), Pirgit Püü lisas 11+4+4, Maaja Bratka 7 pt, Birgit Piibur 5+3+4. Kuna võib pakkuda, et Pokk, Anderson ja Nikolai teevad tavamängus ca pooled naiskonna visetest, siis eks oli nende panusest kindlasti puudu, sest meie pink ei suutnud punktidega täna piisavalt toetada.

 

Soomele tõi Minna Sten 16+11 l, Lotta-Maj Lahtinen 16 pt, Henna Salomaa 11+5+4.

Peatreener Jaanus Levkoi (pildil) võttis kokku: "Oli kinnine mäng, soomlased ei tahtnud, et seda kuskilt näha oleks. Sellest lähtuvalt ka meie tegime üksjagu katsetusi, ei läinud eelkõige võidu peale. Mängida sai kümme naist, seda loen positiivseks. Kuni neljanda veerandi keskpaigani oli mäng ka tasavägine ja huvitav, tasemelt ka meie poollt täitsa korralik - see mida me vajasime. Kui samamoodi mängime Zagrebis, nagu siin enamuse mängust, oleme kilbil."

 

Levkoi lisas: "Laina (Mesila-Kaarmann), Trine (Kasemägi) ja Maaja (Bratka) täitsid oma rolli korvi all enam-vähem ära, puudu jäi edurivis Mailise (Pokk) käik, temast on meil ilmselt kõige rohkem puudus praegu. Birgit ja Pirgit toimetasid normaalselt ehkki skoori tuli vähe; tagantjärele mõeldes oleks pidanud neile natuke vähem minuteid andma. Kolme-nelja peal tegin katsetusi Laurimaa ja Ritsiga, klubis on nad universaalsed mängijad, proovisin eri asju.

Kõige enam aga olen rahul naiskonna emotsionaalse vormiga, vaimsusega.  Töömeeleolu on mõnus. Laina käsi oli täna väga kuum, soomlased küll teavad seda ohtu, aga ta tegi ikka üle oma keskmise ära."

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa