Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

EM-kvalifikatsioon: Eesti kohtub laupäeval võõrsil Horvaatiaga

18.11.2016

EM-kvalifikatsiooniturniir naistele hakkab otsa saama. Eelviimases alagrupikohtumises läheb Eesti homme Zagrebis algusega kell 19 vastamisi Horvaatiaga. Allpool ka ülekandelink.

Koondis lendab Zagrebist edasi Amsterdami. Seal peetakse valikturniiri viimane kohtumine Hollandiga kolmapäeval 23. novembril algusega kell 20. Laupäevase mängu ülekandelink on SIIN.

 

Eesti koondis läheb mängudele vastu koosseisus: Pirgit Püü, Maaja Bratka, Birgit Piibur, Janett Perv, Nele Laurimaa, Rosemary Rits, Laina Mesila-Kaarmann, Janeli Lilleallik, Liisi Sokman, Trine Kasemägi, Mariann Adelbert, Sandra Tael. Peatreener Jaanus Levkoi, treener Timo Oja, mänedžer Jörgen Kippel, füsioterapeut Harvis Mill.

 

Puudu on olulstest mängijatest erinevatel põhjustel Merike Anderson, Mirjam Nikolai (lapseootel), Mailis Pokk (ravib vigastust), Marit Maaring.

 

Peatreener Jaanus Levkoi võttis kokku oma muljed pärast kolmapäeval Tallinnas peetud kontrollmängu Soomega (68:81): "Oli kinnine mäng, soomlased ei tahtnud, et seda kuskilt näha oleks. Sellest lähtuvalt ka meie tegime üksjagu katsetusi, ei läinud eelkõige võidu peale. Mängida sai kümme naist, seda loen positiivseks. Kuni neljanda veerandi keskpaigani oli mäng ka tasavägine ja huvitav, tasemelt ka meie poollt täitsa korralik - see mida me vajasime. Kui samamoodi mängime Zagrebis, nagu siin enamuse mängust, oleme kilbil."

 

Levkoi lisas: "Laina (Mesila-Kaarmann), Trine (Kasemägi) ja Maaja (Bratka) täitsid oma rolli korvi all enam-vähem ära, puudu jäi edurivis Mailise (Pokk) käik, temast on meil ilmselt kõige rohkem puudus praegu. Birgit ja Pirgit toimetasid normaalselt ehkki skoori tuli vähe; tagantjärele mõeldes oleks pidanud neile natuke vähem minuteid andma. Kolme-nelja peal tegin katsetusi Laurimaa ja Ritsiga, klubis on nad universaalsed mängijad, proovisin eri asju.

Kõige enam aga olen rahul naiskonna emotsionaalse vormiga, vaimsusega.  Töömeeleolu on mõnus. Laina käsi oli täna väga kuum, soomlased küll teavad seda ohtu, aga ta tegi ikka üle oma keskmise ära."

 

EM-kvalifikatsioon

Eesti seni peetud mängud ja parimad protokollist.

 

Prantsusmaa-Eesti 69 : 41 (43 : 16). Pokk 12 p ja 6 lp; Püü ja Anderson 7 p.

Eesti-Horvaatia 55 : 67 (35 : 37). Nikolai 13 p, Köster 12 p.

Eesti-Holland 63 : 66 (34 : 36). Nikolai 17 p ja 9 lp; Pokk 11 p; Anderson 8 p, 5 lp ja 4 rs.

Eesti-Prantsusmaa 47 : 76 (17 : 39). Nikolai 16 p, 9 lp ja 3 rs; Mesila-Kaarmann 9 p; Pokk 8 p.

19.11 Horvaatia-Eesti

23.11 Holland-Eesti

 

Tabeliseis:

Prantsusmaa 4 : 0

Horvaatia 2 : 2

Holland 2 : 2

Eesti 0 : 4 (punktid 206 : 278).

 

Individuaalne statistika: Nikolai 12,3 p, 6 lp ja 1,8 rs; Pokk 8,5 p; Anderson 6,3 p, 2,5 lp ja 2 rs; Mesila-Kaarmann 6,3 p; Püü 5,3 p, 2,7 lp ja 2,7 rs.

 

Pildil: naiskonna mootor ja mängujuht Birgit Piibur (Wolfenbuettel).

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa