Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Matthias Tass, U18 koondise põhitsenter

SAIME MIS TAHTSIME! Eesti korraldab suvel U18 B-divisjoni EMi

23.11.2016

Euroopa korvpalliliit (FIBA Europe) otsustas anda järgmise aasta suvel toimuva U18 noormeeste B-divisjoni EMi korraldusõiguse Eestile.

Eesti Korvpalliliidul olid juba oktoobris mitmel areenil broneeringud peal, kena, et neid ei pea nüüd ära ütlema.

Turniir toimub Tallinnas 28. juulist kuni 6. augustini 2017. Võistluspaikadena kasutatakse ilmselt kevadel valmivat Kalevi Spordihalli, TTÜ Spordihoonet ja Audentese SH-d.

 

"U18 EM on meile suur ja oodatud võit. Uskusime, et võime selle saada, aga mingit kindlust samas ka ei olnud, et me selle peaksime saama. Oleme siiski Euroopas väike kandidaatriik, väiksema mõjujõuga. Samas, FIBA inimestega kohtudes ma rääkisin neile meie soovist kõik see viimased poolteist aastat, mis on möödas U16 (sama aastakäik, kes tuleval suvel mängib U18 - toim.) B-divisjoni võidust Sofias," ütles Keio Kuhi, EKLi peasekretär.

 

U18 koondis tuli suvel Skopjes B-divisjonis seitsmendaks, kusjuures puudu oli neli-viis põhitegijat.Veerandfinaalis kaotati õnnetult Slovakkiale, mis takistas pääsu kõrgemasse seltskonda, A-divisjoni.

 

U18 koondise peatreener uues tsüklis on Vaido Rego, treener Indrek Reinbok ning kolmas treener Martin Rausberg.

 

U18 koondise kandidaatide ringi võiksid kuuluda: Kristian Kullamäe, Matthias Tass, Sander Raieste, Karl-Kristjan Karpin, Sten Saaremäel, Kaspar Treier, Hugo Erkmaa, Eric Schmalz, Henri Sten Vainola, Henri Drell jmt.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa