Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Maik-Kalev Kotsar

NCAA-s eestlastelt hea töö, Kotsarilt 16 pt, Nurgerilt 12 pt

27.11.2016

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis jätkab täiseduga Maik-Kalev Kotsari leivaisa South Carolina, kes alistas täna võõrsil tuhandete pealtvaatajate ees Syracuse'i 64:50 (37:26).

Veel selle aasta numbri sees 20-seks saav Kotsar sai taas rohkelt mänguaega - seekord suisa 30 minutit ning viis isikliku punktirekordi NCAA-s seniselt 15-lt 16-ni, vahendas Delfi Sport.

 

211-sentimeetrine keskmängija küsis aktiivselt korvi alla palli ja jäi tänu kaaslaste heale söödumängule ka tihti lähidistantsile vabaks. Eestlane tabas 9st kahepunktiviskest 7 ning oli täpne mõlemal vabaviskel. Tema kontole kanti ka 2 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 3 viga.

 

Kotsari kõrval tõi 16 punkti South Carolinale ka tagamängija Sindarius Thornwell, kaotajate resultatiivseim oli Tyler Lydon 18 silmaga. Kotsar oli SC pikkadest sageli ainus, kes suutis selle sekundiga alt viskele jõuda, mis Syracuse’i vastu kasutada on. Teised kippusid hätta jääma, Kotsari korvid lõpus tegid vahe turvaliseks.

 

Kui nädala keskel alistas South Carolina NCAA tippude hulka kuuluva Michigani ülikooli (24. asetus), siis tänane vastane Syracus omab koolide edetabelis veelgi kõrgemat positsiooni (18.).

 

South Carolina on võitnud hooaja viis esimest mängu. On lootus, et SC võib tõusta edetabelis 15.-18. kohale.

 

Kotsar on kuues mängus osalenud keskmiselt 22 minutit ja kogunud 9,2 pt, 3,7 lp, 1 rs. Kerkis eestlase keskmine punktisaak ning kerkis ka kahepunktivisete tabavus, mis on nüüd uskumatu 75 % (32/24)!

*       *       *

Rauno Nurgeri ülikoolimeeskond Wichita State Shockers sai eile kirja hooaja teise kaotuse, kui tulemusega 72:77 jäädi alla Michigan State Spartansile.

Eestlane sai vahetuspingilt mängu koguni 25 minutiks ning tõi selle ajaga 12 punkti (visked väljakult 4/5) ning kaks lauapalli, enne kui viie veaga välja langes.

 

Wichita State'i algviisiku jaoks oli üldse tegemist musta päevaga - mängu alustanud pallurid tõid viie peale kokku vaid 15 punkti, viis skoori teinud vahetusmängijat aga kokku 57 silma.

 

Spartansi eest tegi korraliku esituse NBA järgmise kevade drafti tõenäoline avaringi valik Miles Bridges, kelle arvele kogunes 21 silma.

 

Wichita State on hooaega alustanud viie võidu ja kahe kaotusega.

 

Nurger on kuues mängus keskmiselt 17,4 minutiga toonud 7,6 pt, 3,1 lp. Kahesed 61 %, kolmesed 62,5 %, vabavisked 77 %.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa