Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Rauno Nurger uues Basketballis: unelmate soov on mängida Eesti koondise eest Eesti publiku ees!

27.11.2016

Esmaspäeva õhtul ilmuva ajakirja Basketball üks persoone (kaanel siiski Jesper Parve) on kolmandat aastat USA korvpali tippülikoolis alustanud Rauno Nurger. Tema hooaeg on edukalt alanud ning eestlane on nüüdsest ka minutite poolest tegijaks kasvanud. Töömehena on ta eekujuks kõigile.

Meie ajakirja persooniintervjuude püsiautor Indrek Raudkivi vestles üle ookeani Raunoga paar korda, õppis paremini tundma skype’i hingeelu... ning jõudis napilt kuid kindlalt enne ajakirja trükkiminekut loo ka ära saata.

Allpool katkendeid intervjuust.

 

/-/

Mis sind rohkem motiveerib, kas kiitus või laitus?

(Pärast pisikest pausi – autor). Arvan, et ikkagi see viimane. Pigem kriitika. Kiitmine ei aja motti nii üles kui see, kui autoriteedid ütlevad, mida sa valesti tegid või mida ja kuidas peaks tegema.

 

Eesti koondis?

Väga unistan mängimisest Eesti koondises! Tahaks näidata, et kuidas olen siin arenenud ning hirmsasti sooviks Eestit esindada ja aidata! Ja mängida Eesti koondise eest Eesti publiku ees! Milline au see oleks! Usun, et tulevikus ma kindlasti sinna kuulun. See on kindel osa minu tulevikuplaanidest ja unistustest.

 

/-/

Mainisid publikut. Kuidas on lood sealse kohaliku publikuga?

Meil on 10 500 inimest mahutav hall ja see on igal kodumängul rahvast pilgeni täis. Kümme tuhat inimest! Iga mäng! Super tunne on saali tulla ja mängida. Kõrvulukustav kisa käib kogu aeg. Cheerleader’id. Ühesõnaga, tunne on lihtsalt mega! Ma ei tea, kas ühelgi teisel Eesti mängijal ongi käesoleval hooajal nii palju kodupublikut olnud.

 

Sa oled siis seal päris kuulus.

Nojah. See paneb mind mõtlema, et inimesed on siin ja Eestis ikka erinevad. Eestis jalutasid kuskil, siis lihtsalt vaadati, et näe, pikk, aga keegi juurde ei tulnud. Siin tulevad inimesed julgelt ligi, naeratavad ja tahavad koos pilti teha, et basketball player. Mulle see meeldib, selline avatud ja julge suhtumine. See on lahe.

 

Panen tähele kõnepausidest, et kohati vist mõtled juba inglise keeles. Milline oli sinu inglise keele tase enne USAsse suundumist?

Keelega tegelikult probleeme ei olnud. Lihtsalt praktikat oli vähe. Praegu on tõesti nii, et kuna suhtlen eesti keeles väga vähe, nii kord või paar kahe nädala jooksul (põhiliselt vanematega), siis tõepoolest on inglise keel korralikult ajju tunginud ja vahel pean mõttes teksti inglise keelest eesti keelde tõlkima.

 

*       *       *

/-/

Lõpetuseks, mida jõuluvanalt ootad?

NCAA võitu, mis muud!

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents