Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Meeste koondise konkurendid loosimiseks on teada

06.12.2016

FIBA Europe avaldas pika ootuse peale tuleval suvel MMi eelkvalifikatsioonis osalevad meeskonnad. Registreerus vaid 13 riiki, nende hulgas Eesti.

Süsteem on lihtne: moodustatakse neli alagruppi, kust igaühest pääseb edasi kaks paremat. Kolm gruppi saavad olema kolme-, üks neljaliikmeline. Põhimõtteliselt saab öelda, et parima loosi korral on Eesti ülesanne juba enne mängude algust täidetud, vahendas Õhtuleht FIBA Europe’i press-reliisi.

 

Eesti kuulub loosimisel esimesse tugevusgruppi koos Hollandi, Bosnia ja Hertsegoviina ning Valgevenega.

 

Teine grupp: Austria, Rootsi, Bulgaaria, Makedoonia.

Kolmas grupp: Slovakkia, Portugal, Albaania, Kosovo.

Neljas grupp: Armeenia.

 

Seega mängib Armeenia, kes tänavu võitis kodustatud tipptsentri Bryant Dunstoni toel Euroopa väikeste riikide meistrivõistlused, igal juhul neljases grupis. Tõenäosus, et Eesti mängi kolmeses alagrupis, on 75 %, mis juhul edestada tuleb vaid ühte koondist.

 

Võtmesõnaks saab ilmselt see, kes tõmmatakse Eesti vastu kolmandast loosiurnist – kas Slovakkia (mitte kõige parem variant), Kosovo, Portugal (normaalne loos) või Albaania (peaks sobima variant).

 

Teises tugevusgrupis väga nõrku pole, või kui, siis Austria ei ole küll see, keda kartma peaks. Samas, Bulgaaria, Makedoonia ja Rootsi on kõik kolm südid ja heast keskklassist vastased.

 

Loosimine toimub eeloleval laupäeval Prahas – esmalt loositakse alates kela 10.30st noorte EMide alagrupid, seejärel ennelõunal on meeste osa.

 

MM-valiksarja põhiosa läheb lahti 2017. aasta sügisel. Vanast Maailmast osaleb seal 32 meeskonda - kõik 24, kes mängivad EM-finaalturniiril ning 8 tükki siis ülalmainitud eelkvalifikatsioonist.

 

9. detsembril loositakse Prahas ka naiste 2017 a EM-finaalturniiri alagrupid.

On suur tõenäosus kohtuda samade vastastega (Portugal, Albaania, Kosovo), kellega sel suvel sai mängitud.

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa