Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Augustis peab Eesti koondis 12 kontrollmängu

Korvpallikoondise kontrollmängud peaaegu paigas

04.02.2015

Pääs EM-finaalturniirile seadis Eesti korvpallikoondisele kõrgemad nõudmised kontrollmängude ja-turniiride osas. Nii et näiteks jänkide üliõpilasesinduse asemel näeb tänavu „päris“ EM-koondiseid.

Korvpalliliit on mängude kokkuleppimisega tegelenud alates 8. detsembril Pariisis toimunud alagruppide loosimist. Tänaseks on paigas 11 koondise kontrollmängu 12st. Lahtine on veel viimane, kodus peetav üksik kontrollkohtumine, mis on planeeritud 31. augustile.

 

3. septembri hommikul sõidab koondis Riiga. Esimene kohtumine Tšehhiga on kaks päeva hiljem, 5. septembril kell 15.30.

 

Koondis peab kõik 12 mängu augustikuus. 1.-2. augustil peetakse kaks kohtumist Moskvas Venemaaga, sellele järgneb 12-päevane treeningtsükkel. 14.-16. augustil osaletakse juba mõni aeg tagasi väljareklaamitud turniiril Tbilisis, kus vastasteks on Gruusia, Läti ja Itaalia.

 

Seejärel, 20.-22. augustil toimub traditsiooniline Tallinn Cup, kus seekord külalisteks EMil osalevad Holland, Iisrael ja Island. Misjärel meeskond paar päeva puhkab ning lendab siis turniirile Zagrebisse. Mängukaaslasteks seal on Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina ja Iisrael – kõik samuti finalalturniiri koondised. Mängime niisiis Iisraeli ja Venemaaga kaks korda.

 

Maavõistluste telepartner aastani 2017 on Eesti Televisioon. See tähendab, et ETV transleerib maavõistlusi, kontrollmänge ja –turniire, nii ka selle suve omi.

 

EM-mängude ülekandeõigused on seevastu Viasatsport Baltic’ käes. „Kõik Eesti koondise mängud tulevad aga TV 3 ekraanile,“ kinnitas EKLi peasekretär Keio Kuhi.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa