Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Korvpallikoondis alustab ja lõpetab suvised MM-mängud võõrsil

20.12.2016

Prahas loositi 10. detsembril 2019 a MM-i eelkvalifikatsioonigrupid. Eesti loositi teatavasti ühte gruppi Balkani meeskondade Makedoonia ja Kosovoga. Eile andis FIBA teada ka mängude kalendri.

Tuleva aasta augustikuus (2.-19.08) toimuva MM-kvalifikatsiooni eelturniiril tuleb meil kohtuda Balkani meeskondade Makedoonia ja Kosovoga. Sellesama Kosovoga (sh Justin Doellman), kellega augustikuu alguses Tallinnas kaks korda kohtusime ja kaks korda ka võitsime neid.

 

Eesti alustab ja lõpetab eelturniiri võõrsil. Avamängus kohtutakse võõrsil Makedooniaga ning viimases voorus ollakse võõrsil vastamisi Kosovoga. Täpne ajakava allpool.

 

Makedooniat tuleb selles seltskonnas favoriidiks lugeda. Neil on ette näidata ka 2011 a EM-finaalturniiri neljas koht. Endiselt on rivis Pero Antic (Fenerbahce), Romeo Travis (Cantu) ja Vojdan Stojanovski (Sevilla). On ka rida noori, kellest me eriti palju ei tea.

 

A-grupp: Bosnia ja Hertsegoviina, Rootsi, Slovakkia, Armeenia.

B-grupp: Holland, Austria, Albaania.

C-grupp: Eesti, Makedoonia, Kosovo.

D-grupp: Valgevene, Bulgaaria, Portugal.

 

Edasi pääseb kaks paremat.

 

K. 2. aug Kosovo-Makedoonia

L. 5. aug Makedoonia-Eesti

K. 9. aug. Eesti-Kosovo

L. 12. aug. Makedoonia-Kosovo

K. 16. aug. Eesti-Makedoonia

L. 19. aug. Kosovo-Eesti

 

2019. aasta MM-valiksarja põhiosa läheb lahti 2017. aasta sügisel. Vanast Maailmast osaleb seal 32 meeskonda - kõik 24, kes mängivad EM-finaalturniiril ning 8 tükki siis ülalmainitud eelkvalifikatsioonist.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa