Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
BSBC algab 3. jaanuaril

Tallinnas algas BSBC-eelne koondiste laager, tutvu kandidaatidega (U18 koondisega liitus Gert Kullamäe)

28.12.2016

Eesti noortekoondised vanuseklassides U16 ja U18 alustasid kolmapäeval Audentese spordihallis kolmepäevast treeningkogunemist. Esmane eesmärk on valmistuda 3. jaanuaril algavaks Läänemere karikaturniiriks (BSBC), pikemas plaanis sihikul suvised Euroopa meistrivõistlused.

BSBC turniir peetakse 3.-5. jaanuaril Audentese SH-s, kahes saalis. Mängude pilti näeb kindlasti BSBC kodulehel (bsbc.basket.ee), Delfiga veel Eesti mängude osas selgust pole. Eesti nelja koondise kandidaatide nimekiri on Basket.ee lehel, alalõikude all - näiteks vaata SIIT.

 

Noormeeste U18 koondise laagrisse saabus viis mängijat, kes igapäevaselt harjutavad välisklubide juures - Sander Raieste (Vitoria Baskonia), Henri Drell (Bamberg Brose Baskets), Kristian Kullamäe (Gotha Oettinger Rockets), Hugo Erkmaa (Siena Mens Sana Basket 1871) ja Mikk Jurkatamm (Bologna Virtus). Kaasa ei löö siiski näiteks Karl-Kristjan Karpin, kes pidi eile lahkuma koduklubi Badalona Joventuti juurde.

 

Kullamäe saabus Saksamaalt koju kolmekuulise eemaloleku järel. Delfile antud intervjuus lausus ta: "Eks meeste vahel oli algul harjumatu, sest kehad on hoopis teised kui noortega mängides. Taktikalised nüansid on samuti teisel tasemel. Aga usun, et päev-päevalt elan üha paremini sisse."

 

EKLi peasekretär Keio Kuhi lisab: „BSBC on kujunenud üheks siinse regiooni olulisemaks korvpallisündmuseks, mis on kinnnistunud, järjepidev ja kuhu hea meelega tullakse. BSBC on leidnud Põhjamaade ja Balti riikide kalendris kindla ja traditsioonilise koha aasta alguses, koolivaheajal.

 

Veel minu poolt suur tunnustus ja tänu nendele noortele mängijatele, kes vaheajal osalevad, ning nendele klubidele, kes võimaldavad oma mängijatel välismaalt keset hooaega siia Eesti koondise eest osalema sõita. Saan aru, et kõigil ja alati ei ole see võimalik. Kuid enamus tuleb ja see on väga hea märk.“

 

BSBC osalevad Eesti koondised

U16 poisid: peatreener Gert Prants, abitreener Priit Vene, abitreener/mänedžer Joosep Toome

U18 noormehed: peatreener Vaido Rego, abitreenerid Gert Kullamäe, Indrek Reinbok,  abitreener/mänedžer Martin Rausberg

 

U16 tütarlapsed: peatreener Marko Parkonen, abitreener/mänedžer Mailis Pokk

U18 neiud: peatreener Janne Rits, treener Märt Kermon, abitreener/mänedžer Janeli Lilleallik

 

BSBC on meie koondistele esimene proovikivi, esimene võimalus omavahelist kokkumängu proovida ja veenduda aastakäigu võimekuses. 28.-30. detsembril kogunevad koondised Tallinnase laagrisse. 3.-5. jaanuaril kohtume saalis!

 

Kõik suvised EMid toimuvad augustikuus. Vaid U18 B-divisjoni turniir, mis toimub Tallinnas, algab veel heinakuul – 29. juulist 6. augustini. Võistlusareenideks on TTÜ Spordihoone, Kalevi Spordihall ja Audentese Spordihall.

 

Pildil: Hugo Erkmaa (Siena Mens Sana), tagasi koondises

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa