Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Head vana ja head uut!!

31.12.2016

Vahetub aasta. Tuleb peale 2017, kuuldavasti on see kukeaasta. Igaüks teab (loodetavasti), mida see tema jaoks tähendab. Nutikamand meie seast on uue aasta plaanid ehk juba sügisel paika pannud, kuid veel tänagi pole hilja seda teha.

2016 oli selline rahutu aasta maailmas ja mitte ilmtingimata aegade paremate seast - elame suurte globaalsete muutuste ja kriiside ajas. Õnneks on elus alati väikseid rõõme. Oskus ses kaootilises maailmas enda, oma pere ja eluga toime tulla on kunst omaette.

 

Ka korvpallis polnud just lihtne aasta. Meeste koondis võitis EM-kvalifikatsioonisarja alagrupis sama palju mänge kui kaotas (3-3), kuid EMile ei pääsenud. Üks samm, üks käik jäi puudu. Märgiliseks seegi, et koondisest puudusid (esmakordne meie uue iseseisvusaja sees nii massiliselt) Kangur, Talts, Arbet, Vene, Nurger jmt.  Kui sellest seltskonnast paar meest uuel suvel koondisse saada, oleks kah hästi.

 

Noortest saavutasid U16 poisid A-divisjonis kiiduväärse 13. koha, edestades nt Kreekat, Bosnia ja Hertsegoviinat ja kogu B-divisjoni. Eeloleval suvel on Gert Prantsi ja Priit Vene hoolealused konkurentsis taas A-divisjonis (Podgorica). U18 sai B-divisjonis 7. koha (Skopje) ning püüab kodusel EMil Tallinnas A-divisjoni kohta juuli viimastel päevadel algaval turniiril.

 

Naiste koondis lõpetas EM-tsükli tugevas alagrupis, võiduta. Lõpetas peatreenerina ka Jaanus Levkoi. Kellest saab tema mantlipärija, saame teada ehk juba jaanuaris. VTB Ühisliigas oleks ime, kui BC Kalev/Cramo ei saavutaks aasta esimestel paremat hoogu kui aasta lõpp seda on pakkunud. Alexela KML läheb kindlasti-kindlasti aina teravamaks, sest neljale poolfinaalkohale on kaheksa pretendenti.

 

Ookeani taga on meil kolm andekat noort, kel silma peal hoida - Kadri-Ann Lass, Rauno Nurger ja Maik-Kalev Kotsar. Väljas mängib hetkel üldsegi pealt 30 mängija, enamus neist noored.

 

Korvpalliliit sai uue presidendi, jõudu Jaak Salumets! Ning suur tänu Jüri Ratas!, kes sa seadsid meie alaliidule kõrged, kuid (nagu selgus), siis ka võimetekohased eesmärgid. Omame sihte silme ees!

 

Tuleb huvitav aasta. Ja klassikuid tsiteerides - loodetavasti mitte hullem kui eelmine. Ikka paremat loodaks!

 

Head vana lõppu ja ilusat uut aastat!

 

Eesti Korvpalliliit

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa