Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Tänane U16 liider, Anna-Gret Asi. Foto: Siim Semiskar

BSBC avapäevalt lätlannadele kaks võitu, Eestile kahest üks

03.01.2017

BSBC ehk Läänemeremaade karikavõistluste avapäev pani paari Läti-Soome ning Eesti-Rootsi koondised ja tõi vähemalt veidi rõõmu kõigi riikide esindajatele. Nagu aga kombeks on – daamid enne.

Päeva alustasid Läti-Soome vastasseisud ja turniiri esimese kohtumise pidas U16. Läti tüdrukud said mängu alguses hästi minema ning olid avaveerandi lõpuks võimalused hästi realiseerinud, olles 20:13 eduseisus. Ka teisel veerandil paistis jõuvahekord esmalt päris kindlalt lätlannade käes, kuid esimese poolaja viimastel minutitel sai ka Soome veidi enam sõna sekka öelda, tuues vileks vahe kuue punktini - Läti ees vaid 35:29.

 

Kolmas veerand kuldes Soome jaoks soodsaks, kuna tasahilju suudeti vastastele sappa võtta ning veerandi lõpuks oli tablool juba viik 51:51. Lätlannad pöörasid ehmatuse aga neljandal veerandil kõvasti enda kasuks ning panid oma paremuse kindlalt maksma. Lõpuvileks olid lätlased vahe taas kahekohaliseks teinud ja võtsid turniiri esimese võidu 70:60.

 

Kohtumise tugevaimad esitused tegid võtjate poolel Laura Meldere, 22p+13lp+6vl, ja Anita Mikelsone, 10p+7lp. Soomlannade parimad täna Awak Kuier, 10p+14lp, ning Saga Ukkonen, 11p+2lp. 

 

U18 neiude kohtumine algas tasavägisemalt. Esimese veerandi lõpuks olid lätlannad selleski vanuses eduseisus, kuid vaid napilt - 17:13. Teisel veerandil sai Läti aga hoo sisse ning suurendas vahe veidi mugavamaks. Poolajaks suutsid soomlannad küll vahe taas ühekohaliseks sättida, kuid jõudude vahekord oli siiski küllalt selge - Läti 38:29 eduseisus. Ka kolmandal veerandil jätkasid meie lõunanaabrid väga hea hooga ning viimasele neljandikule vastu minnes oli nende eduseis juba üpris mugav, 62:44. Viimaseski neljandikus imet ei sündinud ning Läti neiud võtsid 75:53 võidu.

 

Lõunanaabrite poolel olid silmapaistvaimad Janeta Rozentale (12p+11lp) ja Aleksa Gulpe (9p+16lp), Soome koondise liidrid täna Sara Bejedi (10p+3lp) ja Kia Vaalavirta (7p+7lp).

 

Kõik Eesti koondised kohtusid teadupärast täna Rootsiga ja ka sellel duellil alustasid U16 tüdrukud. Kohtumine oli pingeline kuni pea lõpuvileni välja – tõeline võrdsete heitlus, vähemalt tänasel päeval. Avaveerandil pani Rootsi oma paremuse napilt maksma, 16:13.

 

Teisel veerandil oli Rootsi enamiku ajast mõne punktiga juhtimas, kuid Eesti viigistas taas ja taas, minnes veidi enne poolajavilet juhtima – 30:28.

 

Peale pausi haaras domineeriva rolli kodunaiskond, kes kätte võideldud paremusest enam lahti lasta ei kavatsenud. Otsustavale neljandikule mingi siiski vastu seisust, kus juhtuda võinuks kõike, eestlannad juhtimas 46:39. Ehkki viimase kümne minuti jooksul võitles Rootsi naiskond korralikult, hoidsid eestlannad edust kümne küünega kinni ning lõpuvile kuulutaski kohalike esimest võitu – 58:51.

 

Omasid aitasid tänases kohtumises kõige enam Anna-Gret Asi, kellelt 23p+9lp+2rs+2vl. Talle sekundeeris tublisti ka Maria Gontšarova (ülal pildil)11p+7lp. Vastaste tugevaimad Emelie Erlandsson, 12p+4lp ning Mimmi hahne, 10p+3lp+2vl.

 

*       *       *

U18 vanuseklassis ei jätnud rootslannad aga võõrustajatele peale esimest veerandit mitte mingit võimalust. Avaneljandikul suutsid Eesti neiud vastupanu osutada ning püsiti ohtlikult lähedal – teisele veerandile mindi vastu 5 punkti kauguselt, 12:17. Sealt edasi pani Rootsi oma paremuse aga igas valdkonnas tugevalt maksma – poolajaks oli vahe kärisenud juba sedavõrd, et kodunaiskond oli maas topelt, 18:36.

 

Kohtumise teine pool paraku meie neiude olukorrale leevendust ei toonud. Kolmanda veerandi lõpuks olid liidrid ees 57:25 ning kohtumine lõppes Rootsi ülikindla 73:34 võiduga.

 

Võitjate poolel aitasid enim Moulanya Johnson-Sidi-Baba, kellelt 13p+11lp, Moa Filen-Hammarström tõi 12p+7lp+2rs. Eesti neiude hulgas täna kõige tulemuslikum Sandra Reinvald 5p+9lp, Martha-Liisa Oinits lisas 7punkti ja võttis 3 lauapalli.

 

Turniiri teisele päevale lähevad riigid neiude arvestuses vastu seega järgnevalt: Lätil 2 võitu, Eestil ja Rootsil 1 ning Soome täna võiduskoori ei avanud. Homme on kõigil aga uued võimalused, kui omavahel kohtuvad Läti-Rootsi ning Eesti-Soome koondised.

 

Täpne homne ajakava, samuti tänane statistika ning kogu muu informatsioon on kättesaadav turniiri kodulehelt.

 

FOTO. All paremal pildil võiduka U16 peatreener Marko Parkonen.

 

Kirja pani

Maria Kristiina Prass

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa